Wpis z mikrobloga

Ej, #pcmasterrace #komputery #elektronika#elektronika jakiego pcta kupić? Poradzcie coś bo z obiegu wpadłem lata temu a na starość mi się chce grać. Na długie jesienne wieczory ;( )
Wymagania:
-AMD, bo Intel ma jakieś tam luki bezpieczeństwa czy coś
-mocna grafika
-max 4.000-4.200 PLN
-bez systemu operacyjnego. Napędu. Karty sieciowej. Bo to przekładam ze starego kompa.
Mirko, pomusz. ()
  • 16
@pamietamfanzonuna:

Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream - 1395 zł
MSI B450M MORTAR - 400 zł
G.SKILL Ripjaws 16GB 3200MHz CL16 - 600 zł
Ryzen 2600 - 730 zł
Seasonic Focus (SSR550FX) - 380 zł
ADATA XPG SX8200 Pro 500 GB - 500 zł

Całość 4005 zł. Jak chcesz nową obudowę to kup tańszy dysk na Sata.

Dysk możesz wybrać inny, ale składając kompa pod koniec 2018 i pewnie na kilka
@pamietamfanzonuna: Jak kolega wyżej napisał, karta sieciowa jest zintegrowana. Używasz jeszcze napędu? Większość nowych obudów nie posiada już zatoki na CD/DVD. Co do twojego pytania to brakuje tylko monitora, ale ten pewnie już masz.

Weź pod uwagę, że ceny karty graficznej i ramu są promocyjne. Niebawem mogą się skończyć. Reszta to standardowe ceny

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-super-jetstream-110640
https://www.pepper.pl/promocje/gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-black-cl16-2x8gb-110254
@pamietamfanzonuna: ech. to hp, serwerowa maszyna, polizingowa, naprawiałem w pracy hapeki z 2008 roku, od pięciu lat nieprodukowane, wymieniłem diode w zasilaczu i dwa koński na płycie głównej i będzie działał jeszcze 5 lat. poza tym jak podziała mi 3 lata to mam koszt 450 pln za rok a twój wyjdzie 4 razy więcej. poza tym jak dbasz o kompa to raczej sie zestarzeje a nie zepsuje. trzecia rzecz to wydajność,
@Analityk Mirku. Ale sam zauważyłeś że to sprzet nieprodukowany, albo zwyczajnie stary, ergo:jak siadzie to będę musiał szukać nowego kompa. A nic bardziej nie wkurza przy orzesiadce z jednego na drugi sprzęt jak przenoszenie danych. Więc na uzywke raczej się nie skuszę.
hp z600


@Analityk: rozważałem podobną opcję, ale powstrzymały mnie obawy o problemy ze sterownikami, brak kompatybilności z grami etc. Z Twojego doświadczenia - napotkałeś jakieś problemy (np Wiedźmin 3, Dark Souls 3, jakieś nowsze gry etc)?
Na pewno minusem jest fakt, że wszystkie workstacje które widziałem są na DDR3. Może przy moim następnym upgradzie będą nowsze platformy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pamietamfanzonuna: nie pisałem o hp z600, tylko podałem przykład ze hpki są trwałe i dobrze skonstruowane.
@MrDarkenRahl: najnowsza gra w jaką grałem to cod4 remastered, nie było żadnych problemów z instalacją czy serownikami. Jakieś małe problemy były ze starym cod4 ale to była kwestia konfiguracji karty dźwiękowej.
ddr3 nie są problemem tylko typ pamięci, to są kosci serwerowe z korekcją błędów i dlatego są drogie. z drugiej strony masz 6
@Analityk: A masz możliwość przetestowania tego zestawu na nowszej grze, typu Wiedźmin 3? Albo jakaś inna która wyszła po 2015 roku (batmany albo inne takie). Sam jestem ciekawy.

polecam zobaczyć tą stacje na aliexpress.


A ty zamawiałeś na aliexpress? Nie było problemów z cłem? Teoretycznie to używany sprzęt więc nie obowiązuje, ale różnie z tym bywa.
@MrDarkenRahl: Mam z pewnej "firmy". Mam tylko 6G ramu i to widać. W zasadzie nie da się grać przez to w cod4 remastered, menedżer pamięci pokazuje że zjada cały ram i jeszcze by zjadło. Grafika też jest jeszcze nieco za słaba. Ta gra ma dość spore wymagania.
Ale żadnych problemów nie było ani z instalacją ani z uruchomieniem. Mam za to ścinki i jakieś może 20 fps.