Wpis z mikrobloga

#!$%@? powoli przechodzi mi ochota na granie w #mirkouniverse... Mimo, że jestem/byłem mocno wkręcony to jak widzę ten syf z partiami politycznymi oraz to, że najwyraźniej nikt nie weryfikuje czy te eventy nie są przypadkiem debilne i że nie ma jakiegoś spójnego pomysłu jak tym kierować to ręce opadają... Przykład:

Zwiększony nacisk na energetykę odnawialną przy okresowym zmniejszeniu aktywności słonecznej, doprowadził do wzrostu cen energii elektrycznej na rynkach światowych. Z uwagi na skalę problemu, sprawę przedłożono do Parlamentu Planetarnego.

(...)

Do rozkładu wodoru możemy użyć odnawialnych źródeł energii takich jak ogniwa fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe, czy turbiny wodne, magazynując następnie i transportując wytworzoną w ten sposób wodór za pomocą wspomnianej wyżej infrastruktury do przesyłu gazu, oraz ostatecznie konwersję wodoru na energię elektryczną, z wytworzeniem jedynie wody jako skutku spalania.


- Pioter, Słuńce słabo świeci, łogniwa słabo działajo, a somsiad podnosi ceny za prund ze swojej hydroelektrowni...
- Tatulu to przejdzmy na wodór żeby było taniej i nie używać brudnych paliw kopalnych, z wodoru przecież powstaje woda...
- Super pomysł Pioter, skąd go wziąłeś?
- D-d-dzięki Tatulu to w partii Kosmopolak mnie tak nauczyli
- Tylko żeby ten wodór najpierw wyprodukować z wody to potrzeba energii, którą skądś trzeba wziąć...
- Wiem to może z odnawialnych źródeł tatulu żeby nie ruszać paliw kopalnych?
- Brawo Pioter, właśnie rozwiązałeś problem kryzysu z deficytem energii odnawialnej za pomocą użycia energii energii odnawialnej i #!$%@? w #!$%@? hajsu na infrastrukturę wodorową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Fuck logic, nie będziesz mi mówił jak mam żyć
paszczurek - #!$%@? powoli przechodzi mi ochota na granie w #mirkouniverse... Mimo, ż...

źródło: comment_9SdegXq3iH4QdS5RzvmbZoPirhxeMCtD.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Acrivec: Ale jeżeli problem polega na tym, że ogólnie energia odnawialna (z różnych źródeł) drożeje bo Słońce ma minimum to #!$%@? Ci da użycie wodoru jako pośrednika bo ceny tej energii też będą wysokie jeżeli będzie ona (zasilana) pochodzić ze źródeł odnawialnych... Poza tym jeżeli pozostałe źródła odnawialne byłyby wydolne to nie byłoby całego kryzysu, prawda??? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@paszczurek: @paszczurek: Przypominam, że mamy 2101 rok, to jest gra fabularna, a Ty doszukujesz się jakiś podobieństw względem dzisiejszej infrastruktury energetycznej. Cholera, co to będzie jak dotrzemy do napędu warp, przecież nie można lecieć tak szybko.

Pozwalamy sobie na uproszczenia i bawienie się tym uniwersum w granicach rozsądku, w innym przypadku nikt nie czerpałby z tej gry przyjemności.
  • Odpowiedz
@2phonepiotrus: Mi raczej chodzi o to, że ten pomysł jest wewnętrznie sprzeczny... To nie ma związku z czasami i założeniami tylko z logiką. Rozumiem, że to może być trudne do zauważenia bo inaczej może nie zostałby dodany...

Trochę tak jakby próbować rozwiązać problem
"Wyginęły absolutnie wszystkie strusie"
za pomocą
"Pilnie musimy
  • Odpowiedz
@paszczurek: przecież energia pozyskiwana ze słońca to tylko jedna z opcji. Skoro słońce nie działa to trzeba postawić więcej wiatraków albo elektrowni wodnych, stąd podniesienie ceny prądu. Nie ma tu problemu z logiką, tylko Ty masz problem z wąskim myśleniem :)
  • Odpowiedz
@paszczurek: no właśnie nie, ponieważ wodór jest wydajniejszy i w późniejszym procesie produkcji tańszy, więc elektrownie wodne to tylko etap, który jest potrzebny na ogarnięcie wodoru.
  • Odpowiedz