Wpis z mikrobloga

Mirasy help :< Mam potworny problem z mobilnością kostki skokowej, mój kąt zgięcia grzbietowego to praktycznie 90° :(( Do tego długa kość udowa, więc mój przysiad to totalne dno i metr mułu. Mobilizowałem ponad miesiąc i efekty mierne, troche pomogły buty trójbojowe ale cudów nie zdziałały :/ Co robić, bo już mi nic do głowy nie przychodzi a jestem załamany :|
#mikrokoksy #fizjoterapia #trojboj
  • 11
  • Odpowiedz
@Kasahara jakieś tipy jeszcze? na jakiej mniej więcej linii powinna być sztanga?
@Kajetan8: próbowałem już, ale strasznie źle czuję sie na dole w tej pozycji. Słaba stabilność i mam wrażenie jakby mi sie gdzieś tam kości w biodrach ocierały ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@invictus-: low bar, to nie tylko pozycja sztangi, ale również o wiele większa praca hip hinge. Nigdy jeszcze nie spotkalem osoby, która low barem by nie zeszła do 90 stopni. Zawsze można zacząć od box squatu z kettlem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@invictus-: w dalszym ciągu sugeruję by stawać tak szeroko jak pozwalają biodra, w sensie najszerzej jak nie czujesz dyskomfortu. Z czasem będziesz mógł jeszcze odrobinę rozszerzyć postawę. Staw skokowy też przynajmniej odrobinę poprawisz.

No i nie bój się pochylać do przodu tułowia, tak długo jak sztanga jest nad stopą, robisz dobrze. Zobacz jak wygląda low bar, gdy masz krótki tułów i długie nogi:
Kajetan8 - @invictus-: w dalszym ciągu sugeruję by stawać tak szeroko jak pozwalają b...

źródło: comment_ktMd4XO6QYzoC00P0HrtCXBGSVEU5Wnw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@invictus- Rozciąganie statyczne Achillesa i rozbijanie go wałkiem + mobilizacja z gumą 10min przed każdym treningiem z siadami + rozciąganie Achillesa po treningu + w domu trzeci raz - robisz regularnie siady tak głęboko jak możesz. Po miesiącu zyskujesz 2-3 stopnie, po trzech problem znika. Jeśli dalej sztywno tzn., że gdzie indziej jest problem albo się opie*dalasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz