Wpis z mikrobloga

  • 2
Siemka Mirki i Mirabelki!
Szukam trackerów GPS, żeby zainstalować w narzędziach na hali produkcyjnej. Liczy się rozmiar i czas pracy baterii. Na razie obdzwonilem kilka firm - za krótki czas pracy. Jeśli zwiększa się czas pracy baterii, rośnie rozmiar.
Interesuje mnie rozmiar paczki zapałek i jak najdłuższy czas pracy - w tym rozmiarze oferują mi na razie maks 12 godzin.
Może macie jakieś sprawdzone rozwiązania?
#pracbaza #pracbazaproblems #zlodzieje #gps #gps #lokalizacja #lokalizatorgps
  • 7
  • Odpowiedz
@FisioX: potrzebujesz ciągłej obserwacji wraz zapisem "trasy" czy wystarczy tylko moduł GPS w trybie czuwania? Wtedy wystarczy prosty moduł który reaguje na komendę SMS i wtedy sprawdza swoje położenie odsyłając SMS ze współrzędnymi.
Narzędzia będą opuszczać halę? Są zasilane na akumulatory czy kablem?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@flito urządzenia zasilane kablem - 230V. Polecano mi układy GPS na karcie sim, z trybem czuwania i wywołaniem lokalizacji w razie potrzeby. Ale urządzenia są dość spore (paczka papierosów) i czas pracy maks 5-7 dni. A jeśli będziemy zabierać urządzenia regularnie na wymianę baterii, to się pracownicy połapią o co chodzi - z jednej strony dobrze, bo przestaną kraść (chociaż na chwilę). Ale chcemy mocno wykorzenić ten proceder.
  • Odpowiedz
Koniecznie musi być to oparte na technologii GPS ? Może wystarczy bluetooth. Zobacz sobie na taki produkt jak notiOne, który korzysta z sieci telefonów z zainstalowanym Yanosikiem.
  • Odpowiedz
@FisioX: tutaj IMO trzeba raczej indywidualny produkt. Ja bym wgl umieścił GPS w środku narzędzia, tak aby podczas korzystania bateria lokalizatora się ładowała. Jednak to jest kupa roboty, z możliwością utraty gwarancji, itp.

taniej byłoby zatrudnić stróża który by sprawdzał co wnoszą i wynoszą pracownicy :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@flito racja, bluetooth będzie działał na terenie zakładu i nigdzie indziej. Będę widział ostatnie położenie, czyli bramę
  • Odpowiedz