Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców EU4, jestem początkującym graczem po wielu RTSach :) i mam parę pytań, gram na normal:

- czy muszę graniczyć z państwem by zagarnąć prowincje? Chce wojny z Dania, ale graniczy przy nich Litwa (mam z nią Unię). Da się jakoś zagarnąć ziemię ?
- mam już husarię w 1530 roku, robić wojsko z samych koników czy dołączyć trochę pikinierów?
- mam misje Commonwealt, ale mam Unię z Litwa więc jak ja wykonać?
- mimo Casus Beli na Pepikow przy zagarniania ziem mam AE, ostatnio miałem aż 40 przy 5 ziemiach na raz, jak najlepiej nie nabijać AE przy ekspansji?

#eu4 #strategie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grzegorz-kuczkowski:
1. kraj z którym jesteś w unii jest jakby przedłużeniem twojego kraju, więc możesz tworzyć core'y w prowincjach graniczących
2. proporcje wojska grając Polską z reguły to 4/2/2
3. musisz zintegrować Litwę
4. jak zabierasz ziemię z terenów HRE to masz zwiększone AE
  • Odpowiedz
@grzegorz-kuczkowski: 1. Możesz ustawić prowincję jako 'strategic interest', dzięki czemu kraje Tobie podległe zaczną claimować te prowincje (o ile nie mają za dużo Liberty Desire).
2. W grze istnieje kara za złą proporcję kawalerii w stosunku do piechoty, dla Polski wynosi ona chyba 50 lub 60 procent.
Dobra armia zazwyczaj ma liczbę piechoty wypełniającą pierwszy szereg bitwy, 2-6 jednostek kawalerii i różną liczbę artylerii w zależności od technologii. Jeśli chcesz
  • Odpowiedz
W grze istnieje kara za złą proporcję kawalerii w stosunku do piechoty, dla Polski wynosi ona chyba 50 lub 60 procent.


@Gamgee:

Brzmi jakby kara wynosiła 50-60%. A to jest maksymalny dopuszczalny limit stosunku piechoty do kawalerii bez kary.
  • Odpowiedz