Wpis z mikrobloga

Mireczki pytanie mam.
Zajmuje się/korzysta/zamierza ktoś z Was skorzystać z rządowego programu "czyste powietrze"?
Chodzi o dofinansowanie właścicieli domów jednorodzinnych do inwestycji związanych z termomodernizacją budynku, wymianą pieca na (w moim przypadku) gazowy itp.
Chciałbym wymienić kilka uwag i ogólnie pogadać z kimś kto też aktualnie chce z tego skorzystać.
Sam się trochę już przeszkoliłem z tematu więc jak ktoś ma pytania to na te najłatwiejsze pewnie mogę odpowiedzieć. Na te trudniejsze chętnie z kimś pogadam.

#czystepowietrze #dofinansowanie #niewiemjaktootagowac #kiciochpyta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gronie: ja nie zamierzam, ale wyczuwam podwyżki inwestycji związanych z termoizolacją budynku, wymianą pieca na gazowy itp.
@resuf: Program wystartował właściwie od 1 października więc jeśli masz znajomego co ma małe przychody, a potrzebuje ocieplić chałupę to po prostu poleć mu żeby się zainteresował.
Mi wyszło inwestycji trochę ponad 50 tys zł, a robiąc to według wytycznych z programu dostanę 60% dofinansowania.
To se pomyśl czy się opłaca nawet jak materiały budowlane zdrożeją o 10%
Inna sprawa, że ten program to mi się trafił idealnie bo i tak
@Gronie A ja piec wymieniłem przed programem. Mam pytanie o ulgę w 2019 roku co wchodzi? Jeżeli pracuje na umowę o pracę to się łapie na nią? Bo jak nie to Max co mógłbym dostać to 30%
@junoreactor kiedy go wymieniles? Jeśli w tym roku to spoko ale ważne żebyś miał dokument zezłomowania starego pieca.
Jeśli chodzi o dochody to nieważne z jakiej formy zatrudnienia.
Dużo też zależy czy mieszkasz tam sam z żoną czy na przykład jeszcze z rodzicami lub tesciami i kto w tym drugim przypadku jest właścicielem nieruchomości.
@Gronie gdzie taki piec się zlomuje? Piec wymieniłem 3 miesiące temu, a stary leży na podwórku. Nieruchomość jest tylko na mnie, mieszkają ze mną rodzice i brat z rodzinką (jeszcze przez jakiś czas)
@junoreactor gdybyś był ze Śląska to mam kontakt do gościa co się zawodowo zajmuje pomocą z zalatwianiem tych dofinansowań.
W obliczeniach dochodów na 1 os ciężko mi jest pomóc bo jest tam kilka rzeczy które musiałbym wiedzieć dokładnie, a nie chcę Cię o takie rzeczy pytać na wykopie.
Liczą się dochody właściciela, innych dorosłych zameldowanych podzielone przez liczbę mieszkańców ale jest kilka szczegółów, które trzeba wziąć pod uwagę.
To wyliczenie jest bardzo
@Gronie A to z piecem nie będzie problemu. We wtorek będzie zebranie to się dopytam reszty. Ale i tak u mnie będzie minimalne, chyba że dojdzie ta ulga podatkowa co wchodzi od 2019 roku. Więc będę musiał sobie to wszystko pokalkulowac.