Wpis z mikrobloga

Cześć, ma ktoś telewizor LG 50UK6500? Podobno matryca VA i prawdziwe 4K. Zastanawiam się nad nim lub Samsungiem UE50MU6172.

Przy okazji, myślicie, że w dzisiejszych czasach jest szansa na sprzedaż telewizora 42" za 1000zł który nie ma smart tv? (tzn ma, ale bardzo słaby). Poza tym 3D pasywne i matryca 100hz. Jest to Panasonic TX-L42ET5, swego czasu bardzo polecany.

#telewizory #tv #telewizja
  • 22
  • Odpowiedz
@al_cohones: zaryzykowałem i zamówiłem LG na stronie oleole.pl z outletu (stan dobry) za 1795zł. Cena rewelacyjna, zakup z prawej odstąpienia bez przyczyny w ciągu 14 dni więc niczym nie ryzykuje. Według oleole telewizor mógłbyć rozpakowany lub ze zwrotów. Jestem ciekawe w jakim stanie dojdzie, ale jestem dobrej myśli.
  • Odpowiedz
@grykom: daj znać w jakim stanie przyjdzie, bo widziałem, że jeszcze jedna sztuka jest w takiej scenie z outletu, ale ktoś mnie ubiegł i nie zdążyłem kupić i teraz nie wiem, czy sobie pluć w brodę. :] Daj znać.
  • Odpowiedz
@al_cohones: mam telewizor. Na moje to albo mi dali nowy albo nie wiem co. Pilot oryginalnie zapakowany, nic nie ruszone, na ekranie jeszcze naklejki. Według menu serwisowego 0 godzin przepracowanych :) Dużo nie testowałem jeszcze, matryca VA ma swoje bolączki (np. lekki kąt patrzenia i już zmiana barwy), ale czerń robi robotę. No i matryca mogłaby być lepiej doświetlona (np. ciemne rogi), no ale czego oczekiwać w tej półce cenowej... Tak
  • Odpowiedz
@al_cohones: No oby, bo ogólnie w porównaniu do mojego starego Panasonica to jakość wykonania dość średnia (szczególnie tylna obudowa), no i telewizor jest dość gruby jak na dzisiejsze standardy.
  • Odpowiedz
@al_cohones: I... chyba jednak będę odsyłał TV. VA jednak nie dla mnie, mam dość szeroką kanapę i aby cieszyć się idealnym obrazem muszę siedzieć na wprost co nie zawsze jest możliwe. Czuję, że w przyszłości będzie mnie to wkurzało bardziej. Dodam do tego jego grubość, wielkość (siedzę dość blisko) no i WebOS wcale nie taki szybki/fajny. Trochę tęsknię za moim Panasoniciem ;) Mimo, że 43 cale i ma 5 lat na
  • Odpowiedz
@grykom: hmm, no tak, słabe kąty widzenia, typowe w VA, jeśli koniecznie chcesz dobre kąty, czyli IPSa, to chyba Philips najlepiej jednak wypada, dużo modeli można znaleźć w jakichś promocjach. No i ma czystego Android TV a nie jak inne twory przypominające jedynie Smart TV.
  • Odpowiedz
@al_cohones: tak, być może to ten mój, bardzo dobry stan :)
Ja postanowiłem trochę dołożyć kasy, w końcu kupuję telewizor raz na 5-6lat i kupiłem Philipsa 49PUS8303. Ile się naczytałem o tanich modelach (że generalnie loteria na co trafisz, czy dobrze czy źle) to stwierdziłem, że w końcu raz kupię coś porządnego i jestem zachwycony. Telewizor super wykonany, matryca bardzo równo podświetlona, do tego kupiłem od razu z kalibracją. Obraz marzenie.
  • Odpowiedz
@al_cohones: tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) koleś może nie ma najlepszej opinii, ale miał 200zł taniej niż w sklepach, do tego ta kalibracja całkiem mi pasuje, no i zamówiłem w czwartek o 14:00, a w piątek o 9:00 już miałem telewizor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@grykom: no fakt - nie ma dobrej opinii, a to dlatego, że nie do końca jest obiektywny i przy każdej możliwej okazji zaleca TLC albo Philips, mimo że w danych kwotach są ciekawsze wyświetlacze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście w kwocie +3k brałbym jedynie MU8002/7002, czyli Samsung z VA i prawdziwymi 120Hz. Bo serio, takie połączenie w tej kwocie nie jest często spotykane.

Drożej to już tylko
  • Odpowiedz
@grykom Ano nadziałem się na tego LG-ka, piszę "nadziałem", bo najzwyczajniej Ole Ole to banda debili. I tu nie mam uwag do modelu (bo jest całkiem ok po 24h używania), ale konkretnie do tv, który dostałem. Wszystko było dobrze do momentu sprawdzenia przepracowanych godzin - dzięki za poradnik btw - i okazuje się, że stan "idealny" (swoją drogą trafiłem go w podobnej cenie co Ty "dobry"), który miał mieć wyłącznie rozwalone pudełko,
  • Odpowiedz
@al_cohones: uu, kiepsko. Co zamierzasz? Jak masz czasę to zaryzykuj kupić stan "dobry". Potem zdecydujesz którego zostawisz i jednego odeślesz. Ja odsyłałem przez sendit.pl w cenie 13zł (paczka 24) więc tragedii cenowej nie ma :)
  • Odpowiedz