Wpis z mikrobloga

Kto odpowiada za brak przeglądu technicznego, kierowca czy pracodawca? Szef ma firmę transportową około 15 kierowców i szybkie kółko i na granicy Rumunia-Wegry musiałem dać łapówkę 50 EUR , bo zabrali by dowód a szef mówi że kierowca przed wyjazdem ma tego pilnować (haha). Sprawdzam zawsze czy są dokumenty bo raz jakiś kierowca zabrał ze sobą do domu i tak kawałek wyjechałem..

Jeżdżę w 70% tym samochodem , tydzień wcześniej był ktoś inny w trasie i często kierowcy jeżdżą różnymi samochodami, wróci jeden kierowca zaraz siada drugi i goni ekspres bus 3.5t

Nigdy nie było wzmianki o tym że mam pilnować takie rzeczy tak samo w umowie nie było, ale szef ma swoje EGO.. mają takie rzeczy na pewno gdzieś zapisane bo przy 15 samochodach jakoś muszą to ogarniać, Co myślicie?

#bekaztransa #transport #busiarze
  • 11
@PeMo19946 no to jest rola szefa, jeśli Ty znajdziesz jakiś błąd to masz obowiązek zgłosić, ale nie masz obowiązku robić przeglądu służbowego auta, no oprócz tankowania itd
Płyn hamulcowy, ciśnienie w oponach to już problem pracodawcy, ty możesz zgłosić, że coś ci się nie podoba, ale jesteś kierowcą, a nie mechanikiem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PeMo19946:
Zawsze to ja pilnuję terminów przeglądów, ważności polis, legalizacji tachografu
¯\(ツ)_/¯
Dla świętego spokoju ustawiam sobie przypomnienie na tydzień wcześniej i sprawa załatwiona.
Na drodze nie ma szefa tylko jesteś Ty i to Ty płacisz kary¯\
(ツ)_/¯
@mar111cin jest tak, że szef ma więcej kierowców niż samochodów i często jest tak że wrócę z trasy to w ten sam dzień jedzie drugi kierowca na szybkie kółko np. Polska-Niemcy, Niemcy-Polska .

Zawsze sprawdzam dokumenty czy są a przy takim systemie jazdy na pewno szef ma gdzieś zapisane do kiedy przegląd. #!$%@? teraz trzeba sprawdzać przed każdym wyjazdem ( już kiedyś sam wysyłał auto bez przeglądu bo nie zdążył zrobić a
@kozaqwawa co innego jak się jeździ cały czas 1 autem a niektórzy co wyjazd inny samochód i gadałem z kierowcami z firmy nikt tego nie sprawdza bo jest 2 gości którzy zajmują się samochodami na bazie