Wpis z mikrobloga

Jakieś opinie/doświadczenia z #tubeless w gravelach (35c-45c). Warto, a jak tak to jakie sprawdzone zestawy czy też komponenty? Temat dla mnie obcy, a niedługo przyjdą mi opony, które są już kompatybilne z "bezdętką".

#rower #gravel
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trace_error: w gravelu tubeless robisz tak samo prosto jak w MTB i warto to zrobic jak w każdym innym rowerze do jazdy w terenie. Mleko polecam Caffelatex albo Stansa (zaraz pewnie ktoś będzie polecał trezado - lepiej uciekac od tego), wentyle bez znaczenia. Co do taśmy to polecam Gorilla Tape, serio. Nie znalazłem jeszcze taśmy "rowerowej" która by nie zawiodła, Gorilla trzyma idealnie. Ewentualnie Stan's ma całkiem fajną taśmę (dokładnie
  • Odpowiedz
Jakieś opinie/doświadczenia z #tubeless w gravelach (35c-45c).


@trace_error: Do gravela pewnie wyliczyłbym więcej minusów niż plusów, choćby taki, że i tak wypada wozić zapasową dętkę. Ogólnie względem systemu jestem neutralny, choć oczywiście do rasowego MTB polecam.
  • Odpowiedz
@Sensu_Stricto: @Mr_Trabalski: @teryuu: @Kapa3991:
Update bo pada więc można było pogrzebać przy rowerze.
Kupiłem taśmę gorilla 24mm ale po zmierzeniu opaski wyszło 21mm więc zamiast przycinać wziąłem taśmę stansa. Do tego wentyle schwalbe i płyn stansa.
Ściągnąłem opony, usunąłem dętki i opaski. Montaż nowej taśmy bezproblemowy, bez poprawek. Wkręciłem mocno wentyle, które notabene nie miały gumowego oringu jak to na youtubach przeważnie bywa.
Szybki montaż opon, no na tyle szybki na ile gravelkingi pozwalają, czyli z pomocą łyżek.
Pierwsze pompowanie, nawet bez wykręcania wentyla i opona siedzi na 4 barach. Druga gorzej bo
  • Odpowiedz
@AdiBdg: Tak, choć teraz już inne opony.
Wrażenia takie, że fajnie jak się nie psuje i nie trzeba tego ściągać/zakładać. Szanse naprawy defektu na trasie oceniam na zerowe - tak ciasno wchodzi opona. Mleka jeszcze nie dolewałem - stans się trzyma całkiem długo.

Jazda wygodna, choć to dużo zależy od opon i doboru ciśnienia. Na obecnych vittoriach przy 3,5b jest wygodnie i super wybiera nierówności, natomiast już przy 3,7-3,8 robi
  • Odpowiedz