Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej szukac pracy w Niemczech? Plynny angielski, doswiadczenie w handlu i administracji. Jestem w trakcie nauki niemieckiego, jakies agencje polecacie? Moze szukac na miejscu od razu? Jesli tak to jakies konkretne strony? Czas wyjechac z tego #!$%@?łka. Miejsce docelowe to Berlin.
#emigracja #praca #niemcy #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
@oldspiceedit: Zlap meldunek i uderz do Job Center to jeszcze sie na kurs jezyka za free zalapiesz. Jak nie to radzilbym do jakiejs miedzynarodowej firmy typu Siemens albo cos w PL uderzyc i zapytac o stanowsiko z relokacja na Niemcy, z angielskim to tez mozesz w egzotyke na Outsourcing np rumunia ( kumpel siedzi i sobie chwali)
  • Odpowiedz
@Megawitaminoza: sam meldunek wystarczy? Mysle ze zdobycie meldunku graniczy z cudem jesli nie mam pracy na miejscu, a zalezy mi na tym by od pierwszego dnia za granica pracowac. Cos wiecej o tym outsourcingu? brzmi ciekawie, jakies konkretne firmy w tej branzy?
@WedrujacyNoca: spróbuje dzięki :)
  • Odpowiedz
@oldspiceedit: Ja jestem kierowca to za bardzo nie znam tematu ogolnie chodzi o to ze firmy odsprzedaja uslugi za granice i z Polskim i Angielskim mozna w takiej Rununi czy slowacji zarobic 2-3 razy tyle co w PL za to samo a koszty zycia sa podobne jak w PL czasami taniej. Bez meldunku to chlopie w DE jest jak bez reki, jak kawaler jestes to Ci wjebia 6 klase podatkowa i
  • Odpowiedz
@Megawitaminoza: w wolnym czasie dorabiam sobie jako DJ wiec Berlin to miejsce "go to" w tej branzy i nie ukrywam jedno z moich zyciowych marzen

tak czy siak dzieki wielkie za odpowiedz, rozejrze sie chociaz zgadue ze bez znajomosci bedzie ciezko cos znalezc jeszcze szczegolnie bez meldunku.
  • Odpowiedz
@oldspiceedit: Niemcy sa specyficzne pod tym wzgledem, polecam zrobic tak zlap cokolwiek - twarda dupa ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jezyka sie naucz jak to bedziesz mial to juz z gorki mieszkania samodzielnego i tak na poczatek nie ogarniesz bo musisz pol roku miec przepracowane i tylko i wylacznie iemiecka umowa jak chcesz byc tu samostanowiaca jednostka. Popatrz na Poloniusz.de oferty idz na magazyn nawet Kyle na
  • Odpowiedz
@oldspiceedit Twój polski handel i administracja, bez języka jest w Niemczech warta tyle co nic...
Oprócz roboty na produkcji za stawkę minimalną to nie znajdziesz innej pracy.
  • Odpowiedz