Wpis z mikrobloga

@solo_ta: Niby tak, ale #!$%@?, nie do końca.

O ile Zodiak zdefiniowany w artykule na Wiki w sensie astronomicznym istnieje, o tyle ZNAKI zodiaku to już w pełni ludzki wymysł, nie dość że oparty o jakieś astrologiczne zabobony, to jeszcze niezgodne z obecną wiedzą astronomiczną.

Znaki zodiaku to czysto ludzki wymysł, do tego niepoprawny. Mają daty wyznaczone w arbitralny sposób, w żaden sposób nie sprzężone z realnym przejściem tarczy Słońca po
  • Odpowiedz
@TheTostu: Twierdzenie, że coś co jest wymysłem ludzi nie istnieje wieje mi trochę ignorancją. Matematyka to też czysto ludzki wymysł, ludzie wymyślili sobie język którym opisują zależności występujące na świecie i który pomaga w nawet prostych czynnościach. Tak samo wszelkie religie, już pomijam zupełnie ich rzekomą prawdziwość. Znaki zodiaku jak najbardziej istnieją, praktycznie każdy człowiek wychowany w zachodniej kulturze wie czym one są. Zakorzeniły się w naszej kulturze na tyle mocno,
  • Odpowiedz
@Kekkeroni: Dlatego sprecyzowałem na końcu komentarza, że nie istnieją

znaki, w które wierzy ta pani


a więc

nadawane przy urodzeniu mistyczne znaczniki związane z (błędnie zmapowanym) przejściem tarczy Słońca przez pas na sferze niebieskiej złożony z (12 z 13) mijanych gwiazdozbiorów mające wpływ na charakter i losy naznaczonego nim człowieka


Bo nie istnieją. Podobnie jak nie istnieją:
- Św. Mikołaj
- Wróżka zębuszka
- 5-letnie bezawaryjne Alfa Romeo

Nieważne jak zakorzenione
  • Odpowiedz
@solo_ta: I znowu powtórze, nie istnieje:

magiczny grubas mieszkający w Laponii, który w XXI wieku wsiada na swoje sanki i oblatuje całą ziemię w jedną noc, rozdając przezenty


Hola hola, koleżko, już zrozumiałem waszą grę, czy wy przypadkiem nie staracie się umyślnie nie zrozumieć moich wypowiedzi, zmusić do przesadzonej reakcji, zmarnować mój cenny czas i przez to wystrychnąć mnie na dudka?


( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Także znaki w które wierzy różowy z mema nie istnieją.


@TheTostu: Co znaczy "nie istnieją"? Jak można powiedzieć że abstrakcyjny koncept nie istnieje? Wiesz o czym traktuje mem więc to istnieje jako koncept.

Znaki zodiaku to czysto ludzki wymysł, do tego niepoprawny. Mają daty wyznaczone w arbitralny sposób, w żaden sposób nie sprzężone z realnym przejściem tarczy Słońca po gwiazdozbiorze, z jakiegoś powodu uznano też, że każdy znak zajmuje równą ilość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheTostu: Nie pominięto. Znaki zodiaku powstawały w czasach starożytnych, gdy Słońce nie przechodziło przez Wężownika. Na skutek precesji Ziemi przestawiły się nieco do naszych czasów. Za kolejne 2000 lat będą jeszcze inne. Popatrz sobie na Sellarium, czy gdzieś jak będzie wyglądać niebo.
  • Odpowiedz