Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #sadstory #rozkminy

Przez wakacje dorabiam w magazynie jako fizol. Typowe przerzucanie kartonów.
Razem ze mną zaczynał taki jeden Michal.
Dziś mieliśmy zajebiście ciężka nockę, tak, że na przerwę poszliśmy dopiero 5:30. Zmianę kończymy o 6:00. Także mogliśmy w sumie siedzieć na dupach az do końca.
Ale zajebiście zdziwiło mnie, że ten Michal szybko #!$%@?ł bulę i w ciągu 5 minut powiedział, że wraca na halę bo jeszcze robota jest.

I naszła mnie taka refleksja. Bo o robocie w sumie nie mogę powiedzieć wiele złego, ale poświęcanie dla niej swojego własnego czasu odpoczynku, zadumy nad kubkiem herbaty czy kawy, momentu refleksji, oddechu w biegu wydaje mi się totalnie bezsensowne. Żeby on jeszcze w tę 20 minut faktycznie wiele zrobił, nie wiem, zapracował na premię.. Ale nic z tych rzeczy. Czy to już można nazwać mentalnością niewolnika?
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtek_bez_portek to jest mentalność robaka - #!$%@? się w robocie, straci zdrowie i nerwy, w domu będzie narzekał że ciężko w robocie i czasu nie ma na dupie sobie usiąść ale w pracy będzie #!$%@?ł jak #!$%@? na ciepłe spojrzenie szefa albo licząc że w końcu ten poklepie go po ramieniu. A #!$%@? za najniższą i wcale podwyżki nie dostanie. Nawet mi takich ludzi nie żal
  • Odpowiedz
Czy to już można nazwać mentalnością niewolnika?

@wojtek_bez_portek: Jeśli te 20 minut różnicy ma potem gdzieś wpisane to nie ma problemu, choć trzeba pamiętać, że o brak odpoczynków w pracy może się przyczepić PIP. Ja wykonuję zadaną pracę do samego końca, nie rzucam sprzętu jak tylko usłyszę sygnał końca pracy, tylko kończę i sprzątam po sobie, ale gdy jest przerwa to korzystam z niej co do minuty.
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: Ty ja mam w pracy takiego kleszcza, chodzi ciągle nerwowo szybko oczy przerażone i tylko ja na przerwę nie idę, robota jest nie ma jak xD Ostatnio kierowniczka zadzwoniła do niego przed 21 to pół godziny później jak piesek potulnie przyszedł do roboty a miał mieć dwa dni wolnego XDD
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: młody? Jak młody to chce się wykazać i naiwnie myśli, że coś zyska (chyba, że pracodawca nie jest Januszem, ale z doświadczenia wiem, że z magazyniera ciężko wbić się na wyższy lvl w tej samej firmie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz