Wpis z mikrobloga

Witam, próbowałem znaleźć odpowiedź w poniższych postach,ale nie znalazłem i teraz to w ogóle nie wiem co robić. Chciałbym sprawić sobie kamerkę na motocykl, na początku myślałem o sjcam sj7, gdyż nie chciałem wydać dużo pieniędzy na kamerę. Ale po obejrzeniu nagrań z neta stwierdziłem że jakość jej nie powala i może lepiej dopłacić do używanego go pro i mieć lepszą jakość. Ale nie spodziewałem się premiery Go Pro 7 i takiej ceny ale też odkryłem kamerę YI ACTION 4K+ która kusi w sumie stosunkiem ceny do jakości. I moje pytanie co byście doradzili, kupować Go Pro 7 Black czy YI 4k+. Nie będę nagrywał żadnych moto-vlogów, ani także robił w następnych sezonach jakiś długich epickich tras. Ale z 2 strony jak mam wydać 1000zł na YI 4k+ i nie być zadowolony z jakości to wole dopłacić te 800zł i mieć przynajmniej dobrą kamerę na lata. Ważne jest też fakt że nie znam się na składaniu filmów (kompletnie jestem zielony z edycji filmów nawet grafiki) i dopiero bym się uczył i składał filmiki z jakiś fajnych tras z sezonu, z jakimiś niebezpiecznymi sytuacji na moto dla siebie i dla własnej frajdy. I właśnie nie wiem która opcja będzie lepsza dla takiej osoby jak ja. A tak po za tym jak jest z wytrzymałością takich kamer sportowych, bo jeżeli nie ma z nimi problemów to znając mnie jakbym kupił takie go pro 7 gdzie jakość nagrań była by bardzo dobra to pewnie bardzo długo by mnie zaspokoiła i nie myślał bym już w ogóle o zmianie kamerki.

Edit:
Tak z ciekawości zapytam zna się ktoś na rynku takich kamer sportowych, ma na myśli czy jest szansa że cena takiej kamery GoPro 7 będzie tańsza za jakieś 3msc w okresie świąt lub na wiosnę 2019r.

#kamerasportowa #motocykle
  • 12
@Ruszajew:
1. Jeżeli masz skromny budżet to nie warto iść w gopro ( ͡ ͜ʖ ͡) Moja kamera została spalona, rozjechana 3x przez auta, utopiona w przydrożnym rowie po wyczepieniu się przy +200, i pewnie jeszcze kilka przypadków. Plusem jest, że nadal działa już nie tak jak nowa.
2. Jeżeli chcesz montować filmy, nawet dla siebie sprawdź swój komputer pod względem wydajności. Szybko stracisz zapał jak
@Jofiel: Dzięki w ogóle nie zastanowiłem się nad punktem 2, i muszę poczytać czy są jakieś darmowe programy do edycji filmów lub inne rozwiązania bo faktycznie jak będzie dużo problemów z tym to pewnie nie znajdę aż tyle czasu wolnego.
@Ruszajew: Firefly 8SE będzie dobrym wyborem na początek i spokojnie powinna ci starczyć. Na forum GoPrawn dostępny jest zmodowany soft do tego modelu. Duża różnica na plus pod względem jakości obrazka.

Jeśli idzie o GP7, to na pewno w okresie świątecznym cena nie spadnie, prędzej na wiosnę przyszłego roku. Kiedy opadnie już kurz po premierze siódemki, możesz rozejrzeć się za GP6. Możliwe, że pojawią się wtedy na rynku resztki zapasów magazynowych