Wpis z mikrobloga

@TomdeX: Dwie opcje. Dlatego dwa podsumowania cenowe. Wersja SFX 550W kosztuje tyle samo... Kiedyś przesiądę się na 2600X (lub nowszy odpowiednik) z oddzielną grafiką.
@TomdeX: Spoko. Też na początku nie ogarnąłem, że to SFX. Można kupić obudowę z zasilaczem 450W ale różnica w cenie to około 350zł. Za tę kwotę wolę kupić tego Chiefteca.
@Szala: bo jest głośniejsze w idlu od powietrznego w stresie :D Miałem, #!$%@?łem. Nie polecam, chyba że jarają Cię temperatury 10 stopni mniejsze, ale mi to jeden #!$%@?. Ma nie hałasować.
@Szala: Jeśli wolisz amd bo to amd to zgniłem xD. W okolicach 800zł(a dlatego bo ITX'y o lepszym wykonaniu są droższe, no chyba że ci się pofarci) możesz mieć inzynieryjną wersje i7 6700. Poza tym, odpuść sobie AiO LC bo to badziew jeśli mówimy o tym Arcticu, a badziew dlatego że wszystkie AiO od Aseteka to badziew. Już lepiej kupić horyzontalne chłodzenie od noctuy i będzie o wiele ciszej.
@nvmdd: teraz mogę kupić 2400g, a później coś nowego w 7nm. Przy starym i7 6700 nie ma takiej opcji.

Poza tym ten procesor ma zdecydowanie lepszą grafikę.
@Jurigag: Modyfikacja mikrokodu biosu plus nalepka, coś jak w przypadku LGA771/775. i5 8400 bez problemu uruchamia się na chipsetach skylakowych. Nie wiem czy już da się i7 8700 wkładać bo były problemy z uruchomieniem hyper-threadingu w procesorze.
Oczywiście Ryzen 2400 też jest dobry, ale ja osobiście wolałbym pokombinować i mieć taniej coś mocniejszego a jak później zabraknie mocy to modyfikujemy.