Wpis z mikrobloga

Ponieważ nie mam kamerki dedykowanej do astrofoto, robię serie zdjęć. Poniżej fotka złożona z 400 zdjęć robionych co 2 sek (żeby aparat przestał drgać po skoku lustra). Nikon D7100, ogniskowa 600mm z Tamronem 150-600 mm G2 + prowadzenie Star Adventurer z ustawieniem bardzo mocno "na oko", bo fotki z godz.18:00. Żeby tylko utrzymać Księżyc w kadrze. Myślę, że wyszło całkiem dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) W komentarzu porównanie efektu końcowego, jaki udało mi się uzyskać i losowo wybranej klatki. Polecam w nowej karcie.

#astrofoto #ksiezyc #astrofotografia #mojezdjecie
źródło: comment_Zt3uqfOqQzQIp7nX2Sff4S6DR1FOAbDc.jpg
  • 13
@jgoluch: Właśnie takim pilotem wyzwalam. Miałem tańszy, to się szybko popsuł :) W nikonie powyżej 6 czy 8 sek można korzystać z wbudowanego interwałometru. Powyżej tego czasu aparat cały czas czuwa i robi pomiar ekspozycji, natomiast na pilocie nie. To dużo większa oszczędność baterii. Powiedział mi o tym Namrab, jak robił swój timelapse od zach. do wsch. Słońca. Jemu z 1-2 kreski baterii spadły a ja już dawno byłem po fotkach,
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy, aż jutro sprawdzę jakie jest ograniczenie liczby wykonywanych zdjęć na moim pilocie, a mam w sumie nawet 2. Dodatkowo, u mnie jest taka opcja, ze jak nie ustawie w pilocie na sztywno ilości zdjęć (tylko zostawię "--") to robi je w nieskończoność.