Wpis z mikrobloga

@fredperry: Albo narysuje jakiś badziew, zrobi sporo błędów w projekcie i okaże się że piętro / poddasze nie bardzo pasuje do parteru, czy parter do fundamentów... Sporo jest teraz projektów parterówek z dachem wiązarowym, gdzie możesz sobie dowolnie zaaranżować wnętrze nie patrząc na to co jest w projekcie. Z drugiej strony to jest już jakiś wzór i czasem warto zastanowić się dlaczego tak jest zrobione...
@jazuu tak, wybralem gotowiec, za jakies 5k mam projekt z adaptacja, projekt ogrzewania, elektryki, wody, kanalizacji, wentylacji mechanicznej. Za 8k mialbym goly projekt od architekta bez instalacji i nie mialbym gwarancji ze to bedzie dobrze wygladac. Przy gotowcu warto z architektem posiedziec i przerysowac wszystkie zmiany, aby przed budowa bylo wszystko ustalone.
@jarzyn123: Nie znam nikogo komu się tak zdarzyło. Za to znam mnóstwo ludzi, którzy kupili gotowce, przerabiali je i potem "panie pomusz". Pracowałem w branży łazienkowej i widziałem takie cuda jak łazienka 20 metrów, w której nie mieściła się wanna i prysznic jednocześnie.
@fredperry: A u mnie działa. Sąsiedzi też kupili gotowca i z niewielkimi zmianami ( u mnie wydzielona garderoba z łazienki, u sąsiadów zamiana przeznaczenia pomieszczeń ) wybudowali i są zadowoleni. Tylko przed budową trzeba wiedzieć czego się chce i wybrać coś co odpowiada, a nie wybierać w 5 minut "o - ten jest ładny" a później kombinować aby umieścić wszystko w takim projekcie.
@pazz: Buduj tylko w standardzie pasywnym. Piszę to komu mogę. Nie dajcie sobie wcisnąć bubli. Energia bedzie drożeć coraz bardziej. Nie opłaca się budować byle jak.