Wpis z mikrobloga

#wykopowydziennikpraktyk

Godzin praktyk odbytych: 5/30

Dzisiaj 3 lekcyjne, 2 z klasami szóstymi i jedna z siódmą.


Szóste klasy, obie, był raczej ogarnięte. Trochę się bały chyba XD Ale generalnie grzecznie było na tyle, że na drugiej lekcyjnej OPka (opiekunka praktyk - tak będę pisał, bo szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) mnie zostawiła z nimi samego. A ja w spokoju obserwowałem jak młodzież robi szkice do plakatu na konkurs o ochronie środowiska. Generalnie trzeba chwalić, gdy dziecko wykazuje inicjatywę i robi coś po swojemu. Szybko wtedy zapał rośnie i jest trochę spokoju, bo uczeń skupiony by zaimponować i by go znowu pochwalono ( ͡° ͜ʖ ͡°)


I była ta klasa siódma #podbaza. Wiek typowo gimnazjalny, więc XDDDDDDDD
Przyszli nieprzygotowani XD I to podwójnie XDD Bo mieli dzisiaj robić sałatki na lekcji (nie pytałem nawet czemu, kek XD), a im się umyśliło, że zrobią kartki z przepisami, tak artystycznie, estetycznie itp. Faktycznie mieli to robić ale w domu chyba, a Ci z tym przyszli na lekcję i to i tak tylko 3-4 osoby xD
No ogarnięcie godne gimbazy ( )

To trzeba było im poopowiadać o sztuce współczesnej. Luzik. Lubię. Padło, że ja mówiłem.


Chyba nawet mnie słuchali. Na pewno inaczej się zachowywali, gdy im opowiadałem o tym po mojemu, niż gdy chwilę wcześniej był czytany akapit z podręcznika. Swoją drogą ten podręcznik jest cienki jak sik węża XDDDDDDDDD

A! Któryś dzban z 7 klasy powiedział do mnie "Szczęść Boże!" zamiast "dzień dobry", bo kojarzył, że jestem lektorem w parafii.

Czekam, aż któryś na powitanie powie "usuń konto" albo zacznie recytować pastę o serwerowni ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Na jutro mam już przygotować temat dla 6 podbazy o grafice ( ͡° ͜ʖ ͡°)- nawet ten cienki podręcznik dostałem XD

Jakieś pytania? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gownowpis #praktyki #scorpjoncontent #scorpjonpraktykant #szkola #podstawowka #nauczyciele #niewiemjaktootagowac
  • 21
"chyba każdy w życiu robił pracę na jakiś gówniany konkurs o ochronie środowiska xDDDDDDD''

"nawet mi pasuje, że prowadzę te lekcje, jakbym miał po 3-4 godziny siedzieć i udawać, że notuję coś ważnego to bym chyba wyszedł z siebie, stanął obok i...( ͡° ͜ʖ ͡°) ''

"Na jutro mam już przygotować temat dla 6 podbazy o grafice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seraph88: Próbuję usilnie rozkminić o kij Ci chodzi, Mirek XD
Gdzie ja się nie umiem wysłowić? XD W stwierdzeniu, że ten konkurs jest gówniany? Może faktycznie lepszym słowem byłoby np głupi aczkolwiek to już nie oddawałoby tego samego co pejoratywne "gówniany". Więc chyba nie tu.

W szczerym stwierdzeniu, że tak jak obecnie zakłada podstawa programowa dla studentów pedagogiki i kierunków podobnych, te kilkadziesiąt godzin praktyk obserwacyjnych to marnacja czasu? Niczego, absolutnie