Wpis z mikrobloga

W jakim stroju/butach będzie najwygodniej na początku na kursie tańca tow.? Nie wiem czy mi się spodoba, więc nie chcę wydawać nie wiadomo ile na profesjonalne obuwie itd. Balerinki na cienkiej podeszwie, leginsy i t-shirt będzie ok? Czy lepiej jakieś szersze spodnie?

#taniec #rozowepaski
  • 8
  • Odpowiedz
@dentepre:
Profesjonalnego obuwia to nawet jakbyś miała za darmo to bym nie polecił ;)
Obuwie do tańca towarzyskiego ma bardzo małą przyczepność do podłoża (aby móc prowadzić stopę po parkiecie bez łapania przyczepności), ale tańczenie w nim wymaga już odrobiny dobrej techniki i dobrego przenoszenia ciężaru ciała. Wcześniej, jeśli parkiet jest troche śliski, idzie się zabić.

Buty dowolne, wygodne, byle płaska podeszwa. Jak pamiętam pierwsze kursy to większość dziewczyn tańczyła
  • Odpowiedz
@venomik Kompletnie (ale tak naprawdę kompletnie :) nie potrafię tańczyć, ale też i nie było za bardzo okazji, żeby się nauczyć. Teraz jest - i mam wielką ochotę spróbować, ale i trochę się obawiam.
  • Odpowiedz
@dentepre: Nie ma czego.
Sam zaczynałem w identycznych warunkach. W sumie to gorszych, bo na kursie znalazłem się nieco przez przypadek i wcale mnie aż tak nie ciągnęło aby się nauczyć (wbrew pozorom nikt mnie tam nie zaciągnął). I było bardzo fajnie.
A że kurs na polibudzie był to było mnóstwo piwniczaków z podobnym podejściem 'boję się, nic nie umiem, co ja tu robię, ja chcę dalej podpierać ścianę!' ale
  • Odpowiedz