Wpis z mikrobloga

Na fali popularności tagu o codziennej dawce madek, chciałam opowiedzieć historie z mojego lokalnego podwórka.
W rodzinnym mieście, sąsiadka rodziców była w ciąży. Trzecie dziecko, każde z innym ojcem, lekka patola.
W trzecia ciąże zaszła jak jej konkubent był za granica (z jego bratem) i utrzymywała, ze ciąża jest o 2 miesiące wcześniejsza niż w rzeczywistości.
Urodziła teoretycznie w 7 miesiącu. Po wyjściu ze szpitala opowiadała jak to ciężko było wyciągnąć dziecko (poród przez cesarkę) bo zaklinowała się nóżka między jej żebrami.
W całej historii najbardziej smuci mnie fakt, ze jest prawdziwa, a ludzie jej pokroju rozmnażają się i maja prawa wyborcze.
#bekazpodludzi #patologiazewsi
#madki
  • 15
W całej historii najbardziej smuci mnie fakt, ze jest prawdziwa, a ludzie jej pokroju rozmnażają się i maja prawa wyborcze.


@hazawwin: Nie jestem do końca przekonany czy fakt że ludzie się rozmnażają jest mimo wszystko "smutny". Osobiście wolę żeby one (madki) się rozmnażały, niż żebyśmy jako społeczeństwo staneli przed problemem demograficznym
jej dzieci zasila kolejne pokolenia patologii żyjącej z socjalu bo tylko takich wzorców ich nauczy


@hazawwin: Każdemu kto opowiada o tym że "ktoś żyje z socjalu" i ma się jak pączek w maśle chętnie dam solidnie w mordę. Możemy się umówić w konkretnym miejscu i czasie jeśli masz ochotę taką lepę zebrać.
To oczywiście wyolbrzymiony żart, ale jeśli takie masz pojęcie o opiece społecznej to niczym się nie różnisz od tych
@motaboy: nie powiedziałabym, ze gardzę, ale ta akurat dziewczynę znam od dziecka prawie, nie skalała się żadna pracą, żyje w mieszkaniu socjalnym z pieniędzy z pomocy społecznych. Nie uważam, tez ze ma jak paczek w maśle bo za cholerę bym się z nią nie zamieniła. Po prostu nie potrafiłabym tak żyć i nic nie robić poza wychowywaniem dzieci.
Każdemu kto opowiada o tym że "ktoś żyje z socjalu" i ma się jak pączek w maśle chętnie dam solidnie w mordę. Możemy się umówić w konkretnym miejscu i czasie jeśli masz ochotę taką lepę zebrać.


@motaboy: ja nie twierdzę, że na socjalu się żyje jak pączek w maśle, twierdzę natomiast, że #!$%@?ństwem jest sam fakt, że żyją w 100% za cudze pieniądze, w tym moje.

Pokaż mi statystyki, w ilu
@enslavedeagle: zasiłki dla bezrobotnych podobnie jak wsparcie socjalne jest w Polsce najniższe w całym cywilizowanym świecie. A ja wolę żyć w kraju cywilizowanym, anie dzikim. Wiec tak - należy piętnować januszkow zatrudniających na zlecenia, należy podnosić świadczenia socjalne i zwiększać uzwiazkowienie pracy.
I na szczęście coraz bardziej polska się w tą stronę zmienia, a nie w stronę dzikiego kapitalizmu końca xix wieku.
zasiłki dla bezrobotnych podobnie jak wsparcie socjalne jest w Polsce najniższe w całym cywilizowanym świecie. A ja wolę żyć w kraju cywilizowanym, anie dzikim


@motaboy: Pomijając już, że to zupełnie nie na temat, to żaden argument dla mnie. Jak chcemy żyć tak, jak cywilizowane kraje, to musimy się zachowywać tak, jak one się zachowywały, kiedy były na naszym etapie rozwoju ekonomicznego, a nie ślepo papugować rozdawnictwo i socjal.

Nie odpowiedziałeś zupełnie
Pomijając już, że to zupełnie nie na temat, to żaden argument dla mnie. Jak chcemy żyć tak, jak cywilizowane kraje, to musimy się zachowywać tak, jak one się zachowywały, kiedy były na naszym etapie rozwoju ekonomicznego, a nie ślepo papugować rozdawnictwo i socjal.


@enslavedeagle: Jesteśmy właśnie na takim etapie, że czas najwyższy a.) zacząć się dzielić b.) przywrócić do działania ruch związkowy, którego brak szkodzi pracownikom.
Kiedy będziemy "na odpowiednim poziomie"
Kiedy będziemy "na odpowiednim poziomie" i kto o tym zdecyduje, hę?

Jesteśmy właśnie na takim etapie, że czas najwyższy a.) zacząć się dzielić b.) przywrócić do działania ruch związkowy


Z tego, co piszesz wynika, iż najwyraźniej decydujesz o tym Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska zmierza na moje szczęście w stronę taką, która mnie się podoba, a nie tobie.


@motaboy: Zobaczymy za kilkanaście lat, a może nawet
Zobaczymy za kilkanaście lat, a może nawet za kilka. :)

@enslavedeagle: Tego typu bajanie słyszymy w Polsce "od zawsze". Jedynym jego efektem jest coraz gorsza pozycja pracownika, nimb zbawiciela nad głową "przedsiębiorcy" i nic więcej. A życie nie jest od tego, żeby tylko #!$%@?ć i się garba dorobić. Po to mamy Państwo, aby nasze życie stawalo się coraz lepsze i znośniejsze.
Po to mamy Państwo, aby nasze życie stawalo się coraz lepsze i znośniejsze


Nie, nie od tego jest państwo. Państwo jest od tego, żeby zapewnić Ci policję, straż pożarną, podstawową opiekę zdrowotną, bezpieczne granice i ewentualnie zasiłek, kiedy jesteś naprawdę potrzebujący. Od sprawiania, że życie jest "lepsze i znośniejsze" to człowiek ma dwie ręce i rozum.
@motaboy: tu nie chodzi o zapłatę o wychowywanie dziecka, bo mnóstwo rodzin jednocześnie pracuje i wychowuje dziecko, a dla nich jakoś żadnych świadczeń nie ma. Po prostu o własne dobro należy się zatroszczyć we własnym zakresie, a nie liczyć na to co „się należy”
tu nie chodzi o zapłatę o wychowywanie dziecka, bo mnóstwo rodzin jednocześnie pracuje i wychowuje dziecko, a dla nich jakoś żadnych świadczeń nie ma. Po prostu o własne dobro należy się zatroszczyć we własnym zakresie, a nie liczyć na to co „się należy”

@hazawwin: Im bardziej zrównoważone i egalitarne społeczeństwo, tym WSZYSTKIM żyje się lepiej i bezpieczniej. I do tego należy dążyć - również programami socjalnymi. Postawa typu każdy sobie rzepkę