Wpis z mikrobloga

Krypto w Polsce to wciąż tylko spekulacja i HODL ? Co mirki z tagów #kryptowaluty w ostatnich kupiły za BTC, oprócz FIAT i innego krypto?

Zastanawia mnie obrót w Polsce za dobra codziennego użytku. Miałem styczność z następującymi:
- kombo.krakow.pl - elektronika, zamówiłem, dotarła,
- bitrefill.com - doładowania Orange, dotarło po chwili,
- giftoff.com - karty podarunkowe Amazon UK (wycofane), które mogą być wysyłane nawet z magazynu w Polsce, a na pewno z Europy,
- wallet copay ( https://blog.bitpay.com/buy-amazon-gift-cards-with-bitcoin/ ) - karty podarunkowe Amazon US, które można wykorzystać do zakupów, nawet z dostawą w Polsce,
- pyszne.pl - wiele, wiele punktów, gdzie można zamówić żywność, po prostu działa na komputerze, ale nie na komórce.

Teraz zerkam na xiaomioutlet.pl .

Jednak to jest garstka sklepów realnie działających, które dostarczają usługi istotne z perspektywy mieszkańca Polski. Na tyle szumu, tyle czasu to niemal nic.
  • 12
Od dwóch tygodni obserwuje czy naprawił G2A płatność Bitcoin, która się chwali. Jednak wciąż nie działa. Najwidoczniej nie jest to dla nich istotne, aby działało. Najwidoczniej istotna była tylko reklama na hype.
@adam-dobrawy: Tylko zrozum jedno. Celem Bitcoin nie jest jego zastosowanie w płatnościach.

Bitcoin dawno już stał się poprostu środkiem płatniczym do handlu pozostałymi kryptowalutami jako główna waluta wymiany. BTC to taki dolar dla kryptowalut i tak należy go traktować.
Bitcoin raczej nigdy nie stanie się środkiem płatniczym w tradycyjnych sklepach. Bo się poprostu do tego narazie nie nadaje.
@adam-dobrawy: Btc krypto nie jest popularne bo masz sraczkę prawna jakbyś chciał to robić. Transakcja taka powinna być rozliczana z fiskusem dlatego nikt nie płaci prawie kryptowalutami. Znam sporo ludzi co pracowało za krypto w IT i wokoło.

Często można płacić za anonimowe rzeczy takie tam.
@Amelcio, technologicznie Bitcoin nadaje się do płatności. 10 sekund i już mam potwierdzenie, że pizza idzie do mnie. Prędkość porównywalna do płatności kartą na BitPay & Pyszne.

Skoro Bitcoin nie jest przeznaczony do handlu to służy jedynie do spekulowania na innych kryptowalutach, które również nie nadają się do handlu (analizowałem i identyczna, o ile nie gorsza sytuacja występuje z LTC).

@WeselnyGiermek00: Wiem, że za anonimowe rzeczy można płacić. Mnie interesują
Wszyscy mówią, że waluta przyszłości,


@adam-dobrawy: w sensie że rzuca wyzwanie polityce monetarnej państw to tak, to jest system bez długu a wszystkie obecne systemy są oparte na długu.

Bitcoin nie jest technologią z wczoraj, z zeszłego roku, a ma już 9 lat.


@adam-dobrawy:
bitcoin jest projektem open source, każdy może coś stworzyc i to rozwijać jak widzi w tym sens, najwidoczniej aplikacje ala wechat/alipay/blik nie przyjmują sie na BTC
obecnie dla mnie osobiscie BTC jest ubezpieczeniem przed inflacją


@WeselnyGiermek00: Inflacja od 2009 roku waha się od 4,80% do -1,60%. Bitcoin z dnia na dzień potrafi stracić 50% wartości. Osobliwe to zabezpieczenie czegokolwiek. To wygląda jak budowa na brzegu pacyficznego pierścienia ognia, aby zabezpieczyć się na starość.
@adam-dobrawy: tak się wacha że kupując,budując dom ceny względem samego 2017 da plus 10-20procent. Cena prądu poszła plus 100 w 10lat...tak mnie to #!$%@? z tymi mieszkaniami że szok W dupie mam tę rządowe dane o inflacji. Głupie ciastka w awiteksie z 17zl za kg poszły na 22zl przez rok.czynsz w górę mi 10proc poszedł itp w tym roku.

Jeśli inflację rządową przyjmujesz za wskaźnik znaczy że zakupów nie robisz.

Ja