Wpis z mikrobloga

@epic_25: @dran2: Jestem nowy w tematyce mtb, a bardziej rekreacyjnego mtb bo na zawody raczej jeździć nie będe. Zauważyłem wojnę fanbojów kół niczym z podwórka konsolowców. Widzę teksty ze 29er jest wymysłemem makretingowym z samymi wadami(więcej siły na rozpęd, ocieżałość i słabe manewery), jedynie dla wielkoludów, z drugiej strony słyszę teksty że to przyszłość (Zresztą ostatnio w firmowym sklepie treka sprzedawca mi powiedział że teraz to tylko 29er, reszta sie
@lewozmywak: Jak już coś miałoby być wymysłem marketingowym to właśnie 27.5, IMO posłużyło tylko do #!$%@? 26 nic nowego nie wnosząc. Historie o wadach 29 wynikają głównie z chorób wieku dziecięcego kiedy 29 były po prostu rowerami 26 przeskalowanymi na duże koła. Od tego czasu "progres" geometrii wyeliminował większość z nich.
Różnice w rozpędzaniu są pomijalne a gdy weźmiesz pod uwagę że rozpędzać je trzeba rzadziej bo nie zatrzymują się na
@lewozmywak: ja mam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiłam w maju, też z nastawieniem, ze jestem za małym kurduplem na taki wielki rower, ale mała rama zrobiła swoje. Przymierz się i tyle!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewozmywak: Mam 171, jeździ mi się lepiej niż na 26 - na równym asfalcie oraz z góry i pod górę w terenie. Na 27,5 nie jeździłem więc się nie wypowiem.

Ogólnie uważam, że kluczowe dla komfortu jest ustawienie kierownicy i siodła oraz (przede wszystkim) geometria ramy a nie wielkość koła.
@lewozmywak: zmierz się do kilku rowerow - przejedź się. Poszłam oglądać rowery 26", za namową sprzedawcy wsiadłam na 29" z męską ramą - Mką, było ok, ale czułam, że rower pode mna jest wielki, weszła Ska, znacznie lepiej, ale to wciąż nie było to. Potem wypróbowałam "damską ramę" i choć różnica nie była wielka przypadł znacznie lepiej! Mam 168cm i kupiłam Accent Lady Peak SLX w rozmiarze S.