Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem w komentarzu do tego wpisu tego wpisu robię AMA z tego wspaniałego kołchozu. Przepraszam Panie Januszu, z firmy która jest liderem w swojej branży.

Pokrótce, w Comarchu “pracowałem” prawie 1.5 roku, byłem studentem śmieciem-śmieszkiem więc to mi zbytnio nie przeszkadzało, do momentu. Zaczynałem jako stażysta, kończyłem jako developer/L3 support. Poznałem tam kilku fajnych ludzi, a bardzo dużo ciuli. Co mi dała praca w Comarchu? Hajs, nudę, stagnację oraz umiejętność kombinowania.

Zapraszam na mikroblogowe #ama

#programowanie #informatyka #comarch
wizzlerr - Tak jak obiecałem w komentarzu do tego wpisu tego wpisu robię AMA z tego w...

źródło: comment_Nvi0Ia1VTRW5QtXdmx3HO69gJlrkNAdf.jpg

Pobierz
  • 194
  • Odpowiedz
@wizzlerr: Czy to prawda że przez ktoś prywatnie zakupił ekspres do kawy i udostępnił go w kuchni pobierając opłaty za zrobienie sobie kawki? Podobno stali klienci mieli nawet rabaty xD
  • Odpowiedz
@wizzlerr: comarch to najgorsze gowno z najgorszym supportem. nie polecam ich systemow. Jak za zus sie wezma to to jebnie szybciej niz korwin von mittke przewidzial
  • Odpowiedz
@zly_dzien: stwierdziłem, że lepiej nie zadzierać z firmą, której właściciel ma bardzo szerokie znajomości ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na poważnie, stwierdziłem że jednak lepiej zapomnieć że kiedykolwiek się tam pracowało, bo tak patrząc z perspektywy czasu to w zasadzie dopiero pisząc tego posta zobaczyłem ile złych a ile dobrych nawyków wyniosłem stamtąd i przeniosłem do wielu innych projektów. Z kolegami z Comarcha kontaktu nie utrzymuję,
  • Odpowiedz
lepiej się pochwal jak tam idą przygotowania do kampanii wrześniowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JachuPL: u mnie jak zwykle - zajebiście :D nie wiem jak u pozostałych jej uczestników ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
Byłem na stażu w Comarchu, co na plus:
- pokoje kilkuosobowe, a nie open space
- wbrew legendom nikt nie pilnował czasu spędzanego na obiadach i kawkach
- atmosfera ok
na minus:
- mimo, że program stażowy mają od lat nie bardzo wiedzą co ze stażystami robić
- jest dużo kodu o którym nikt nic nie wie i bardzo marna dokumentacja lub jej brak
- faktycznie pracownicy kupują sami kawę i herbatę
  • Odpowiedz
@wizzlerr: pracowałem tam trochę ponad pół roku. Comarch to gówno, ale jeśli nie masz kompletnie doświadczenia i nie masz ponadprzeciętnej wiedzy, to mało kto daje (przynajmniej w Krakowie) takie pieniądze. Po 3-miesięcznym stażu prawie 3k na rękę jest niemal pewne, a wiele osób wtedy zaczynało dopiero trzeci rok. Teraz jak pytam znajomych, który tam jeszcze zostali, to zarabiają trochę mniej, niż średnia dla tego doświadczenia, ale nie zarabiają źle.
Nie wiem
  • Odpowiedz
  • 2
@mor3nko: nie ale znajomi zrezygnowali z premii żeby dostać ekspres. Do tego oni płacili za serwis i kawę. Jedynie woda za darmo do ekspresu była i prąd
  • Odpowiedz
2. Widziałeś rolls royce'a szefa ? Rozumiem, że on tym jeździ z kierowcą ?


@kyloe: prawie zawsze jezdzi sam. Czesciej niz rolsem jezdzi panamera.
  • Odpowiedz
  • 11
@wizzlerr
ja piernicze, wiedziałem, że tam nie jest kolorowo ale to co piszesz to jest #!$%@? jakiś żart
ludzie w Lidlu mają lepiej
pracując u różnych januszy biznesu miałem lepiej niż ci biedni ludzie w korpo pod okiem zarządcy z batem jak na plantacji bawełny
nie jest mi nawet żal ludzi tam pracujących bo nie szanują się oraz godzą na takie traktowanie
  • Odpowiedz
@Samol94: wcale tak nie jest w całym Comarchu. To jest ogromna firma. Raz trafisz na kierownika, który został nim dlatego, bo był zajebistym programistą i potrafił wszystko ogarnąć, a innym razem na takiego, który nim został, bo nie potrafił robić nic innego. Ten pierwszy doskonale Cię zrozumie, temu drugiemu będzie się wydawać, że powinieneś być im wdzięczny, że tam pracujesz. Ale 8,5h dnia pracy nie przeskoczysz i to jest skandaliczne. No
  • Odpowiedz