Wpis z mikrobloga

Papież Franciszek w Irlandii

Do Irlandii przybywa z wizytą papież Franciszek. Głownym celem jego wizyty jest Światowy Kongres Rodzin, ale jest to również okazja, aby spotkać się z wiernymi. Ta wizyta jest szczególna, bowiem odbywa się po referendum aborcyjnym w którym to większość Irlandczyków (62%) opowiedziało się za zniesieniem 8 poprawki w irlandzkiej konstytucji , która gwarantowała ochronę życia dzieciom nienarodzonym.

To druga wizyta papieża w Irlandii. Pierwszy raz Irlandie odwiedził Jan Paweł II w 1979. Było to wydarzenie o wielkim znaczeniu historycznym dla Irlandczyków. Do tej pory można spotkać mężczyzn o imieniu Jan Paweł.

Pobyt papieża Franciszka w Irlandii będzie bardzo intensywny. Najważniejszym dniem jego wizyty będzie niedziela, kiedy to papież odprawi msze w Phoenix Park w Dublinie w której ma wziąć udział około 500 tysięcy osób.

#irlandia #dublin #4konserwy #kosciol #papiez #ciekawostki #europa
Pobierz hrabiaeryk - Papież Franciszek w Irlandii

Do Irlandii przybywa z wizytą papież Fra...
źródło: comment_t3kVHm6czRbuEogDg1owbz0QyAKcQ6mt.jpg
  • 22
@hrabiaeryk: w kolejnym referendum mają usunąć z konstytucji "obrazę uczuć religijnych". Premier Irlandii wraz z ministrami obiecali spotkać się z papieżem by powiedzieć o sytuacji rodzin jednopłciowych i krzywdzącego stosunku Kościoła do nich. WIele takich rodzin ma znów przyjechać na ten konkres rodzin, ale papież je zawsze ignoruje.
@hrabiaeryk zapomniałeś tylko dodać że część Dublina będzie sparaliżowana, co w niektórych przypadkach może być dosyć dolegliwe. Koszt wizyty papieża obliczony został na ok. 40 mln €. Szkoda tylko, że irlandzki rząd nie mógł tych pieniędzy spożytkować np. na mieszkania socjalne albo wsparcie bezdomności w Dubliniec( jest to zasłyszana opinia irlandczyków ).
@1KK2:Akceptowane, a zakazane to jednak różnica. Kościół w Irlandii popełnił grzechy i poności za to odpowiedzialność, ale nie może być wiecznym chłopcem do bicia. To wina Koscioła, ze mamy tylu bezdomnych, czy nieudolnego premiera, który myśli,ze wystarczy machać tęczowo flagą i wszystko będzie okey.
@hrabiaeryk nie jest idealnie, ale tragiczny też nie jest. Dobrze jest w kontaktach międzynarodowych, i w końcu się wziął za prawko tymczasowe. Także bez przesady. Kryzys mieszkaniowy jest im na rękę, to kasa w najczystszej postaci, więc myślisz że rząd sam z siebie zabije kure znoszaca złote jaja? Lepiej żeby kasa poszła na dotacje dla developerów niż socjale. Bo się zrobi drugie uk a potem druga polska. Z dala precz od socjalu.
@Seishin: Jest tragicznie, płace nie nadążają za wzrostem czynszów, a oni zamiast budować mieszkania to pompują kase landlordom (HAP). Prawko tymaczsowe to najmniejszy problem obecnie. Jest homo to go lubią, ale czy szanują to inna rzecz.
@JarekJak: A tam #!$%@?, co roku na Św. Patryka każde miasto jest sparaliżowane i jakoś nikt strat nie liczy z tego tytułu.

Słyszałem, że wejście do phenix parku na spotkanie z frankiem będzie płatne :0
@Hatespinner tu Pan ma rację,
@kaef_v2 tam też słyszałem że platne :)
@hrabiaeryk Dublin to miejsce do rozwijania, średnio do życia. Tutaj można rozwinąć karierę mega szybko, jak ktoś chce wygodnie żyć to będzie mu raczej trudno, poza tym ceny pójdą w dół kwestia czasu.
@Hatespinner wypowiedziałem się tylko w jaki sposób Irlandczycy to widzą. W szczególności ludzie których znam. Ja staram się nie wypowiadać, ale też mam swoje zdanie ma ten temat. Prosze czytać ze zrozumieniem ( ͡º ͜ʖ͡º)