Wpis z mikrobloga

@manedhel: właśnie wybieram się z moim niebieskim we wrześniu. Walkers teoretycznie trochę łatwiejsza, bez raków, czekanów itd. tyle że w różnych miejscach piszą że trwa 12, 14 a może 7 dni. Ile Ci zajęła? Jakie wrażenia? Noclegi miałeś pod namiotem na dziko, kempingach czy w schroniskach?
@Guantanamera: 7 dni zimą na nartach, latem min 12, z reguły 14, z możliwością przedłużenia o jeden dzień i dojścia z Zermatt do Saas-Fee. Całej drogi nie po lodowcach - walkers - nie robiłem, ale z tego co patrzę to zrobiłem prawie wszystkie segmenty jako jedno- dwudniowe wędrówki.

Mam znajomych którzy robili haute route (znowu bez walkers) w 7 dni, ale z pominięciem niektórych fragmentów i transportem komunikacją między dolinami.

Spałem
manedhel - @Guantanamera: 7 dni zimą na nartach, latem min 12, z reguły 14, z możliwo...

źródło: comment_JEhkquxsRntn1dfiLLztWIimZZGfSUNh.jpg

Pobierz
@Guantanamera: a co do wrażen to absolutnie warte polecenie. Highlighty na tej drodze: Chamonix, Trient, Cabane de mont Fort, Cabane de Moiry, Zermatt.
Jakbyście wybierali się we wrześniu i mieli ochotę na piwo w Zermatt to chętnie się wybiorę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Guantanamera: Zależy który Mediolan. Ja zawsze latam z Malpensy, która jest najbliżej - nie jest jakoś genialnie skomunikowana, ale da się dojechać (pociągi najpierw do Visp potem do Domodossoli i stąd autobus na Malpensę lub Visp - Milano Centrale i stąd kolejny pociąg na Malpensę), najwyżej się jest trochę za wcześnie. Linate jest najlepiej skomunikowane ale też najdroższe - jedyne lotnisko w samym Mediolanie, z dworca głównego jeździ komunikacja miejska. Bergamo
@manedhel: chcę lecieć po trekkingu do przyjaciół do Bari i najtańsze loty pokazuje mi właśnie z Bergamo. Ale nie pomyślałam, żeby sprawdzić z Bazylei czy Genewy, dobry pomysł, popatrzę

a jeśli chodzi o piwko to dam znać, powinno to być koło 21.września ( ͡° ͜ʖ ͡°) mieszkasz tam czy będziesz w podróży?