Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki proszę was mocno o oddawanie krwi, szczególnie teraz jak są wakacje i są ogromne niedobory. Mam obecnie praktyki w szpitalu i bardzo pilne operacje są odwlekane w czasie lub przekładane bo nie ma krwi, nie ma płytek albo osocza. Krew naprawdę ratuje życie i nie da jej się niczym zastąpić. Organizuje również #rozdajo w związku z apelem. Najwyżej pulsowany komentarz dostanie od mnie słoiczek własnoręcznie robionych powideł Śliwkowo-czekoladowych( są naprawdę pycha!), słoiczek dżemu gruszkowego z imbirem - również domowej roboty oraz rafaello. (Wysyłka na mój koszt) #krew #krwiodawstwo #pomoc #zycieismierc #medycyna #rozowepaski #niebieskiepaski #lodz
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mojarewolucja: Chciałem oddać krew w tym tygodniu, ale złapałem kleszcza na Woodstocku :( Co prawda był malutki i chyba nawet się nie wkuł zanim go wyjąłem, ale według zaleceń - 2 miesiące przerwy :(
  • Odpowiedz
- mam grupę A Rh + to jest czesto spotykana grupa, nie wiem czy to potrzebne skoro bez problemu się znajdzie kogoś z tą grupą


@Liwiia: #logikarozowychpaskow motzno. Skoro masz popularną grupę krwi to znaczy, że jest na nią duże zapotrzebowanie. (°°

  • Odpowiedz
@@Ziggyzz: przewlekłe zapalenia często powodują niedokrwistość( anemię) wiec nie wiem czy ogólnie to jest dobry pomysł abyś oddawał krew. Nie ma tak rozszerzonych wytycznych kto może a kto nie, poza oczywistymi jak HIV itp. To lekarz w danym punkcie krwiodawstwa decyduje czy możesz oddać krew czy nie.
  • Odpowiedz
@przemekk121: Oprócz pobierania krwi pełnej można pobierać osocze lub tylko poszczególne rodzaje komórek krwi; płytki, krwinki białe. Do przeprowadzenia tego typu zabiegów wykorzystuje się specjalne urządzenia zwane separatorami osoczowymi i separatorami komórkowymi. Pobranie osocza przy użyciu separatora osoczowego polega na rozdzieleniu pobranej wstępnie krwi pełnej na część komórkową i osoczową. Część komórkowa zwracana jest do żyły dawcy. Zwykle pobiera się ok. 600 ml osocza podczas zabiegu. W związku z tym,
  • Odpowiedz
@mojarewolucja Dzięki za odpowiedź. Teraz mam więcej pytań :D
W każdym punkcie poboru są na to przygotowani? Dużo dłużej to trwa? Jak krew zawraca, drugie wkłucie? Ile ml wpisują do książeczki? Co lepiej oddawać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojarewolucja: możesz mi proszę dać znać czy po częstoskurczu nadkomorowym wyleczonym ablacja ponad dwa lata temu mogę oddawać krew? Raz mówią tak a raz że nie i sam nie wiem ...
  • Odpowiedz
@bartdziur: to nie widzę żadnych przeciwwskazań. Aczkolwiek obserwuj się po pierwszym oddaniu czy nie masz jakiś dodatkowych pobudzeń. Niby nie ma praktycznie szansy na to bo nie jest to powiązane ale według mnie ostrożności nigdy za wiele:-)
  • Odpowiedz