Wpis z mikrobloga

30lat temu 16 Sierpnia 1988 roku w mieście Gladbeck ( zachodnie Niemcy ) Dieter Degowski i Hans-Jürgen Rösner napadają na oddział Deutsche Bank. Napad nie idzie po myśli obu panów, biorą zakładników.I w tym momencie zaczyna się dwu dniowa kompromitacja niemieckiej policji.Porywacze jeżdżą ( autobusem ,samochodem )po zachodnich Niemczech w asyście kamer i dziennikarzy.W trakcie całej akcji Degowski zastrzelił 14 chłopca a Rösner 18 latke w czasie akcji polocji.
W tym roku zwolniono z więzienia Dagowski ,dostal nowe nazwisko. Jego kolega dalej siedzi za kratami

A tak to wszystko wyglądało ,porywacze jeździli od miasta do miasta w otoczeniu dziennikarze bez żadnej interwencji policji .
Dziewczyna odpowiadającą na pytania na końcu filmu zostala zastrzelona przez Rösnera

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Geiselnahme_von_Gladbeck

#4konserwy #policja #ciekawostkihistoryczne
s.....a - 30lat temu 16 Sierpnia 1988 roku w mieście Gladbeck ( zachodnie Niemcy ) Di...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spokojnie_to_ja: Właśnie takich historii mi brakuje. Większość historii jest ze źródeł anglojęzycznych, a wiele ciekawych historii często nie jest dobrze opisanych w anglojęzycznym internecie.
  • Odpowiedz