Wpis z mikrobloga

Koleś niby puścił mi wczoraj przelew (koło 16), do tej pory nie mam pieniędzy na koncie, a ten gada że to dlatego że jest święto i nie ma przelewów. Ściemnia ? Jeszcze nie miałem takiej sytuacji chyba :P
#mbank #banki #pieniadze #olx
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rodzynek_w_serniku: bo transakcje między bankami są realizowane w sesjach elixir- każdy bank ma sesje przychodzące i wychodzące.
w soboty, niedziele i święta system informatyczny ma wolne.
jeśi przelew był zrobiony o 16, to sesja wychodząca z banku jest pewnie następnego dnia rano np. o 9:00
czyli bank wypuszcza do systemu (nadzorowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową) info o przelewach zrealizowanych do tej godziny 9:00. potem Twój bank dostaje od tego nadzorcy
  • Odpowiedz
@strikingsurface: po co systemowi informatycznemu wolne, zmęczył się?
@Tomaszku: jakoś w dużych zautomatyzowanych zakładach nie ma tego problemu i zawsze ktoś może ogarnąć usterkę. Jakoś inne systemy typu paypal nie mają problemu z robieniem płatności, czemu więc wielkie banki taki problem mają? Bo co, giełda akurat nie działa i trzeba przetrzymać kasę i chwilę po otwarciu giełdy nią pograć i dopiero puścić dalej?
  • Odpowiedz
@Rodzynek_w_serniku: bo to tylko system informatyczny. nie ma kto go nadzorować, wyłapać wałki, błędy itp.
może dlatego, że banki obracają dużo większą kasą niż paypal i wszystko musi działać perfekcyjnie, bo jest to system który ma znaczenie strategiczne, a nie jest produktem komercyjnym, gdzie jak coś jebnie to spółka co najwyżej stwierdzi "sory, zamykamy spółkę i zostajesz bez kasy"
  • Odpowiedz