Wpis z mikrobloga

jak sytuacja ma się z Kokoszkami i Kowalami (które są odrębną jednostka w powiecie Pruszcz ale traktuje się je trochę jako dzielnice)?
@zlotuwa: kto traktuje Kowale jako dzielnice? A Kokoszki to przeciez dzielnica Gdanska i to od dawna

natomiast co do "w" i "na" to gowno-zasady z dupy. Jezeli ktos chcialby byc konsekwentny to trzeba mowic "w Oruni", "w Stogach" i przede wszystkim "w Chelmie", ktory spelnia wszystkie z dupy zasady ustanowione przez ukraincow importowanych spod Lwowa po II WS (to jest ludnosc Gdanska)
@zlotuwa: Wspaniała praca, należy to rozbudować i dać link na belce tagu.

Co do zasadności tych zasad to jest to nieistotne. Należy się tego uczyć tuż po przyjeżdzie, niczym rodzajników w niemieckim.

"Na Kokoszkach" wg mnie. Prawdziwym problemem jest dla mnie odmiana Osowy (Osowej?).
Prawdziwym problemem jest dla mnie odmiana Osowy (Osowej?).

@kriss7676: Osowa Góra i już łatwiej się odmienia, czyli Osowej. (dawniej Osowa Góra, kaszb. Òsowô, niem. Espenkrug)),
@zlotuwa: temat byl poruszany na antenie Radia Gdańak i dzielnice, ktore wywodzą sie ze wsi (jak Oliwa) powinny być używane ze spójnikami w/do.
Pytanie jednak co z Jasieniem, ktory ewidentnie był wsią, ale jednak na Jasień.
Prawda jest taka, że co językoznawca to opinia, a jeśli ktoś daje o to #!$%@? to chyba ma za dużo czasu.
A już w ogóle wyzywanie ludzi od słoików, bo mieli czelność się przeprowadzić albo
@macabrankov mówiąc o ukraińcach mam na myśli "rodowitych" gdańszczan, tzn. Tych którzy mieszkają tam od 1945.

No i jeżeli chcemy trzymać się tej niedorzecznej i niezgodnej z polszczyzną zasady to należy używać "w" stosunku do niemal wszystkich dzielnic, wyłączając Przymorze i Morene. Cała reszta to był wsie dołączone do Gdańska