Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz na Orlej Perci. Pobudka przed świtem, aby po 5:00 być już na grani. Dwie wycieczki: Kozi Wierch – Krzyżne oraz Zawrat – Kozia Przełęcz. Zabrakło może dwóch godzin ładnej pogody, aby przejść cały szlak, ale i tak jestem zadowolony. Jeśli ktoś się zastanawia, to napiszę, że naprawdę warto – widoki fantastyczne, adrenalina też nieźle podniesiona. Poziom trudności? Cóż, są „momenty”, ale wszystko jest do przejścia. Jeśli masz już za sobą Świnicę, Kościelec, Zawrat od strony Hali Gąsienicowej, to zapewne dasz sobie radę także na Orlej. Na pierwszy raz wchodziłem z asekuracją: na głowie kask, a przy pasie lonża, aby przypinać się do łańcucha – mocno polecam, bo zdecydowanie zwiększa to komfort psychiczny! Na pewno jeszcze tu wrócę, zwłaszcza, że mam jeszcze mały odcinek do przejścia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Realizujcie swoje marzenia Mirasy!
#tatry #gory #orlaperc #zakopane #pokazplecy #pokazmorde #podroze
ksaler - Pierwszy raz na Orlej Perci. Pobudka przed świtem, aby po 5:00 być już na gr...

źródło: comment_BkZzEUPMxX37fBdaOAzKn4ER7ohqrleP.jpg

Pobierz
  • 19
@jamasoto: hehe no czasem lepiej nie patrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aczkolwiek robiłem sobie testy i sprawdzałem kiedy obsram zbroje patrząc w dół. Wróciłem bez kupy, ale chyba tylko dlatego, że lonża dodawała mi +5 do odwagi ;)
@ksaler: ja tylko z orlej to Przełęcz pod Chłopkiem robiłem. Trochę nieświadomie co do jej trudności początkowo, myślałem potem że Orla jest jakaś karkołomna, a okazuje się, ze ten odcinek akurat jest taki jeden z gorszych właśnie, nie licząc drabiny wszystkim znanej. No ale jak mówisz byłem już po Zawracie i Świnicy, ogarniałem temat.
Spałeś w schronisku? Napisz mi proszę jak w końcu jest z tym spaniem, bo planuję się wybrać do Pięciu Stawów i nocleg w schronisku byłyby najlepszą opcją. Jak przyjdę tam pod wieczór to znajdę jakiś kawałek podłogi, czy nie ma opcji i lepiej szukać kwater gdzieś w Zakopanym? Kolejka do pryszniców jest znośna czy lepiej liczyć na deszcz?
@Kruty w Murowancu trzeba robic rezerwacje z kilku miesiecznym wyprzedzeniem i nie mozna spac na ziemi. Za to w Schronisku Roztoka nie ma problemu z noclegami i jak jest pelno to tez pozwalaja spac w swoim spiworze. Stamtąd mozesz wejsc na doline 5 stawow od strony Wodogrzmotow Mickiewicza. Z tego co widzialam to po ostatnich powodziach trasa jest juz na nowo otwarta.
@Kruty: spałem. Ogólnie możesz zarezerwować miejsce w pokoju. Jeśli nie zarezerwujesz i wpadniesz do schroniska prosto ze szlaku to albo zostaje Ci gleba, albo - jeśli masz farta i ktoś nie przyszedł - możesz dostać łóżko w pokoju. Tyle, że jeśli planujesz wpaść dopiero po 18:00 to może byc już za późno na opcje z pokojem, bo po prostu ktoś inny przejmie porzuconą rezerwację :)

Kolejek do pryszniców nie było dużych,
@Kruty: @magtax: żeby była jasność - pisałem o schronisku w Piątce, nie w Roztoce :) Rzeczywiście podobno w Roztoce jest wieksza cywilizacja, no ale trzeba przejść szlak z Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów, żeby wybrać się gdzies dalej.
@ksaler @magtax dzięki. Interesuje mnie właśnie Piątka. Wiem, że na pokoje w sezonie nie ma co liczyć, ale to dla mnie nie problem. Wystarczy podłoga, byle pod dachem.
Wiem, że na pokoje w sezonie nie ma co liczyć


@Kruty: cóż, nam się udało właśnie przejmując rezerwację ludzi którzy nie przyszli. Tyle, że tak jak pisałem - to nie był zbyt tłumny weekend w Piątkach.
@Kruty W piątce zawsze jest gleba! Jak by nie było i co by się nie działo zawsze było jakieś miejsce. Bywało i tak, że ludzie spali na zewnątrz na murkach. Nikt Cię stamtąd nie wygoni to nie murowaniec (i przekleństw kupa że to hotel a nie schron)