Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Czy wymiana termopadów na karcie graficznej spowoduje spadek temperatur? Rozkręciłem kartę i te które są tam teraz sa ubrudzone, nie wyglądają świeżo i nie wiem czy wymieniać te termopady, czy to coś da? Pasta jest wyschnięta więc ją wymienię, ale nie wiem co zrobić z termopadami.

Te beda ok?

https://www.komputronik.pl/product/187281/aab-cooling-thermopad-20x130x1-6-w-mk.html
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Zobacz jaki rozmiar termopadow masz aktualnie, bo potem wyjdzie, że nie przylega do proca ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@sdekna Powinna. W końcu pady czy pasty mają jakiś termin przydatności. Jak masz aktywne chłodzenie to dodatkowo zadbaj o oczyszczenie z kurzu pędzelkiem i sprężonym powietrzem. AAB to dobra firma.
  • Odpowiedz
@sdekna: generalnie, to jak demontujesz grafikę w taki sposób, że odsłaniasz termopady, to powinieneś je wymienić na nowe. A termopady służą do odprowadzania ciepła z kości pamięci czy sekcji zasilania.
  • Odpowiedz
@sdekna: ale oczekujesz spadków temperatur po wymianie termopadów? Możesz kupić takie termopady o lepszym parametrze oddawania ciepła, ale cudów nie oczekuj. Program może Ci wskazać temperaturę VRM (sekcja zasilania) czy pamięci, ale to już zależy od danego modelu. Nie każda karta graficzna ma w ogóle czujniki w danym miejscu.
Każda ma czujnik temperatury rdzenia, ale do tutaj nie zauważysz spadku wymieniając termopady w innych częściach. No może odrobinkę.
  • Odpowiedz