Wpis z mikrobloga

Mam dwa komputery (konfig na zdjęciu) w których chciałbym zamienić między nimi dyski systemowe. W obu kompach siedzą SSD jako systemowe. Czy mogę tak podmienić dyski bez formatowania? Mam mnóstwo plików i ustawionych programów, których nie chcę porządkować i konfigurować od nowa. Przejdzie takie coś? Kto z was tak robił?

#pcmasterrace #komputery #windows
Overwatch-PL - Mam dwa komputery (konfig na zdjęciu) w których chciałbym zamienić mię...

źródło: comment_RCpwfRiKRfw2TDDmMpzYJ5KYiuIoeAJT.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Overwatch-PL: Nie możesz, bo są to zupełnie różniące się od siebie konfiguracje. Systemy bez reinstalacji mogą być przenoszone wyłącznie pomiędzy identycznymi komputerami. A nawet jak spróbujesz to powita cię salwa bluescreenów.
  • Odpowiedz
@Overwatch-PL: Kiedyś próbowałem i pod warunkiem, że płyta główna i procesor się zgadzają (są dokładnie takie same) to pójdzie, w innych przypadkach mi się nie udało. Także w Twoim przypadku raczej nie jest to możliwe i też nie ryzykował bym próbowania, bo w moim przypadku Windows po zamianie nie chciał się uruchomić (przy całkowicie różnych konfiguracjach) i po przeniesieniu go z powrotem do jego oryginalnego zestawu też już nie chciał wystartować
  • Odpowiedz
@Overwatch-PL: moja propozycja to taka clonujesz dysk1 na dysk tymczasowy o pojemności min 120gb programem easy todo backup, później clonujesz dysk 2 na 1 tym samym programem a na koniec z tymczasowego na pierwszy. Niestety dysk tymczasowy musi być cały sformatowany.
  • Odpowiedz