Wpis z mikrobloga

#nerwica #nerwicalekowa #zaburzenialekowe #atakpaniki #depresja (bo dużo osób obserwuje) Słuchajcie Mirunie, bawiłem się z nerwica lekowa, atakami paniki i delikatna depresja przez Orawie 4 lata. Od kilkunastu miesięcy jestem od tego wolny (depresja przeszła znacznie szybciej niż nerwica). Czy chcielibyście, żebym napisał które metody mi pomogły poradzić sobie z atakami paniki, co robiłem i jak sobie radziłem z tym zaburzeniem? Nie będzie to jakiś wielki wywód, raczej skupie się na udzieleniu kilku wskazówek, polecę kilka technik, polecę książki, kanały na YT. Jesteście czymś takim zainteresowani?
  • 15
  • Odpowiedz
@Kodzirasek: fobia społeczna nigdy nie była dla mnie problemem. Oczywiście łapały mnie obawy, ze co ludzie pomyślą, kiedy zobaczą ze mam atak. Albo wezmą mnie za czubka czy coś w tym stylu. Jednakże nigdy nie obawiałem się kontaktów z ludźmi. Lęków przed czytaniem książki czy medytacja nie miałem, aczkolwiek miałem potworne problemy z brakiem koncentracji i rozproszeniem przez myśli. W tym temacie najbardziej pomógł mi mindfulness - efekty widziałem już
  • Odpowiedz
@wsciekly_klapek_zawadiaka: ja podczas ataku paniki boje sie przede wszystkim tego ze zachoruje na jakas chorobe psychiczna, i to wszystko przez palenie marihuany chociaz robilem to sporadycznie : p
i serio czytałem o roznych technikach na to w jaki sposob sie pozbyć tego lęku, ale ja po prostu nie potrafie odgonić tych mysli ze mi faktycznie #!$%@? w glowie i zacznie mi sie ostra psychoza Xd
  • Odpowiedz
@mikolaj-slowik: to mam dla Ciebie protip - nie uda Ci się tych myśli odgonić, a im bardziej nie chcesz o tym myśleć, tym bardziej #!$%@? i natrętne się stają. A wiec co robić? Nie walczyć z nimi. Pozwolić im być, bo w końcu myśli, to tylko myśli. A im bardziej pozwolisz, żeby były i przestaniesz się z nimi szarpać, to zaczną one tracić na wartości i po pewnym czasie przestaniesz
  • Odpowiedz
@mikolaj-slowik: Kojarzę to forum i powiem szczerze, ze chłopaki z DivoVica maja mega duża wiedzę, która bardzo mi pomogła. Problemem dla mnie było tylko to, ze oni trochę słabo piszą/wypowiadają się - to wszystko czasami bywa bardzo nieskładne i ciężkie w odbiorze. Trzeba to posłuchać, przeczytać kilka razy, żeby wyciągnąć z tego wartościowy content. Także nagrania i ich materiały Ok, ale odradzam zagłębianie się w forum (w sumie nie tylko
  • Odpowiedz