Wpis z mikrobloga

Mirki, takie pytanie pytanie ode mnie.
Czy będzie duża różnica w jeździe pomiędzy rowerem crossowym, a Tribanem 100? Kupiłem sobie ostatnio używanego crossa, jeździ fajnie, ale zastanawiam się ciągle czy nie lepiej było wziąć Tribana 100 i po zużyciu napędu założyć mu Clarisa. Czy jest na tyle duża różnica w osiąganych prędkościach / lekkości w jeździe? Crossik i tak zostałby sobie w rodzinie, a ja ewentualnie przeskoczyłbym na Tribana.
Od razu mówię, że 500-tka używana odpada, bo prawdopodobnie nie przyjmie grubszych kół, a to ma być rower przez miasto i w trasę.
#wykoptribanclub #rower
  • 11
@brachistochrona: czyli myślisz, że lepiej T100? Tak czy tak muszę zainwestować - albo w tego crossa (koniec napędu już) albo np w Tribana.
@Rivgen: tylko cross dalej będzie cięższym rowerem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ma amortyzator, coś za coś.
@brylek: Będzie duża różnica, z takiego samego powodu sprzedaję krossa przerobionego na miejski bo mimo cienkich opon to taki triban nawet ten 100 będzie szybszy przez pozycję i ogólnie da się wrzucić pełne błotniki (ma zaczepy) i w razie czego jak galonim 2 blaty z przodu. Na aliexpressie kupisz tanio grupę claris pełną jakbyś chciał zwykłe klamkomantetki.
@mmichal: a nie obawiasz się jazdy na sztywnym widelcu? Ja kiedyś jeździłem na stalowej szosie, moje nadgarstki nadal to pamiętają ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam okazję przetestować u mnie w mieście Tribana 100 w najbliższym czasie to może tak to zrobię :)
@brylek to ja dorzucę swój głos do nadgarstków. Jak nie dobierzesz dobra pozycję to nadgarstki nic nie poczują. Chyba że będziesz spadał z krawężników na pełnej (nie polecam)