Wpis z mikrobloga

@stjimmy: Podobnie jak ten Saud. Karanie podobnych gestów jest kompletnym absurdem. Tak, Albania ma czarnego orła na fladze, ten symbol wyraża zwyczajnie przywiązanie do kraju z którym utożsamiają się Albańczycy w reprezentacja Szwajcarii.
To nie jest środkowy palec jaki pokazywali angielscy łucznicy francuskim żołdakom - bez tego palca trudno strzelać z łuku, stąd panowała praktyka jego ucinania przez francuzów po wygranej bitwie w trakcie wojny stuletniej.
  • Odpowiedz
@stjimmy: Ja wiem, Serbów prowokują wszystkie narodu w ich otoczeniu z którymi mają zatargi. Ich prowokuje sam fakt iż Albania istnieje, ale niewiele mnie to interesuje, podobnie jak nie powinno to interesować was.
Polacy podobnie alergicznie reagują na niektóre postawy Niemców, Rosjan, Ukraińców czy Litwinów etc..
  • Odpowiedz
@szybki_zuk Nie lubią się. Kuba był na przykład jedynym reprezentantem nie zaproszonym na ślub Lewego. Ponoć zaczęło się od poglądów politycznych, ale jak było naprawdę nie wiem
  • Odpowiedz
@IdillaMZ To mit z tym palcem, a prowokacja była oczywista, inna sprawa, że serbscy kibice śpiewali w tym meczu o mordowaniu Albańczyków i Chorwatów, więc poniekąd sami zaczęli. Ostatecznie jednak profesjonalnym piłkarzom nie wypada reagować na zaczepki.
  • Odpowiedz