Wpis z mikrobloga

  • 698
Nie uważacie, że pełen etat (8h dziennie) to czyste niewolnictwo i tak naprawdę pod koniec zmiany produktywność takiego pracownika spada do minimum?
#pracbaza #praca
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CreaOnion Rozkręcam własny biznes. Pracuję po 9-16h/dobę, soboty tez często pracujace, niedziele staram się robić wolne, ale różnie to wychodzi... Nie mam czasu absolutnie na nic - tylko pić, jeść, spać... :)
  • Odpowiedz
@CreaOnion: To ile byś zaproponował godzin pracy, żeby było dobrze?
W każdym razie, to pytanie nie ma sensu, bo choćby było to np.2 godziny, to zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że pierwszą godzine przepracuje w miarę wydajnie, a potem już jest niewydajny.
  • Odpowiedz
@devPie: to niby jest dobre rozwiązanie? Zamiast być wcześniej w domu to siedzę godzinę dłużej bo w międzyczasie 1h tzw lunchu.
  • Odpowiedz
@CreaOnion:

Według portalu CNNMoney najkrócej pracują Holendrzy, podaje portal interia.pl. W Holandii pracownicy spędzają w pracy średnio 29 godzin tygodniowo, a czterodniowy tydzień pracy jest tu niemal standardem.



Na drugim miejscu znalazła się Dania z 33 godzinami pracy tygodniowo. System pracy w Danii jest podobny do tego w innych krajach skandynawskich. Powszechne są elastyczne harmonogramy pracy i płatne urlopy - pracownicy mają prawo do co najmniej pięciu tygodni płatnego
  • Odpowiedz
@CreaOnion To jest temat do badań i przedyskutowania. Pracownik z jednej strony dzięki dodatkowej godzinie wolnego dziennie będzie bardziej wypoczęty w pracy (więcej czasu na hobby czy piwniczenie). Z drugiej: może tak nie być, a pracodawcy będą ciąć przerwy i żyłować czas pracy. Natomiast osiem godzin etatu to nie jest coś, co nam wręczono na tablicach kamiennych i IMO warto się zastanowić nad zmianą.
  • Odpowiedz
@CreaOnion: Nie jest problemem 8 godzin ale fakt, że jest to ciągłe 8 godzin. Ja np bardzo się czuję i jestem w 100% efektywny kiedy pracuję od 8 do 13/14, robię przerwę na obiad i drzemkę, wstaję, robię kawę i pracuję od 16 do 20/21 czyli wychodzi na pełnej energii 10-11 godzin dziennie i jeszcze mam full energii żeby po pracy gdzieś wyjść i bez większego zmęczenia położyć się po
  • Odpowiedz
@miczal: @srogie_ciasteczko:

Też jednym z moich celów i marzeń jest przejście na tryb pracy gdzie zajmie mi to w okolicach 3/4-1/2 etatu ( godzinowo ).

W zasadzie mógłbym tak przejść ale trochę jestem łasy na kasę i mam swoje pare celów do spełnienia. Do 40 roku życia tak przejdę bo
  • Odpowiedz
@CreaOnion zależy też jaką ma się pracę i jak długo się pracuje na jednym stanowisku. Pracując drugi rok na ciekawym stanowisku i w dobrej atmosferze jeszcze nie musiałem spoglądać na zegarek, wyczekiwać tego wyjścia z pracy. 8 godzin mija dość szybko. Niekiedy jestem w trakcie zadania, dobrze idzie i trzeba wychodzić do domu - aż szkoda przerywać.
Wiadomo, że są stanowiska typowo pod zadaniowy czas pracy, inne pod 8-godzinny. Jednak to
  • Odpowiedz
  • 0
Jedno korpo w moim mieście chciało wprowadzić 6h dzień pracy (jak się otwierali), ale wszyscy na rozmowie pytali czy mogą zamiast 6 to pracować 8h za więcej kasy xD więc dali sobie spokój ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Rozwój świata by zwolnił


@srogie_ciasteczko: Ani trochę, pracujemy obecnie tylko po to, by napędzać obecny system ekonomiczny, konsumpcję. Gdyby ludzkość spięła się na osiągnięciu jakiegoś celu, to tylko wióry by leciały. Zobacz, co się działo w czasie wojen. Niewyobrażalny wysiłek, ogromne inwestycje podyktowane "wyższą koniecznością". Teraz po prostu mieszamy patykiem w wiadrze po to, by niektórzy wypłynęli na wierzch, najczęściej kosztem reszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja nie mam nic przeciwko 8h pracy natomiast co mnie wkurza to fakt, ze czesto sie zdarza, ze nie ma co robic a do domu i tak nie mozna pojsc ;] To jest najgorsze. Jak jest co robic to nie mam nic przeciwko...
  • Odpowiedz