Wpis z mikrobloga

@waro: Co jest nie fair? Jak poznasz kogoś np. mającego ojca i matkę różnych narodowości, to zrozumiesz co to znaczy mieć rozdarte serce w sprawach tożsamościowych. Z narodowością człowiek się nie rodzi. Narodowość to kwestia indywidualnej wrażliwości, tożsamości. Dlatego murzyn z Afryki czy "eskimos" z Grenlandii mogą być prawdziwszym francuzami od tego, który się wychował w samej kolebce etnicznej francuskości.
  • Odpowiedz
@waro: Realnym problemem mogłby być ewentualnie fakt iż równocześnie w ogóle nie uważa się za Francuza. Ale przecież za każdym razem hymn Francji śpiewa. Nie wiem jak to tam z nim jest. Ja też nie chciałbym farbowanych lisów w reprezentacji. Może być czarny, żółty, czerwony czy zielony, urodzić się na drugim końcu świata, byleby utożsamiał się z krajem który reprezentuje.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ:

Tylko dlaczego arbitralnie mu tego "#!$%@?" odmawiasz? Czemu chcesz go na siłę wiązać z miejscem urodzenia? Jego wybór.


Wyobrażasz sobie Lewandowskiego na konferencji reprezentacji kraju, który przychodzi z flagą JAMAJKI, bo lubi ten kraj? bo ja nie
  • Odpowiedz
@jan_matejko_pisarz: Skąd wiesz czy Griezmann naprawdę nie odczuwa jakiejś głębszej więzi z tym krajem, tylko to trywializujesz jakąś "sympatią do kolegów z Atletico"? Może naprawdę uważa się w poły za Urugwajczyka i Francuza.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ:

Skąd wiesz czy Griezmann naprawdę nie odczuwa jakiejś głębszej więzi z tym krajem, tylko to trywializujesz jakąś "sympatią do kolegów z Atletico"? Może naprawdę uważa się w poły za Urugwajczyka i Francuza.


Ale co mnie to obchodzi na konferencji REPREZENTACJI FRANCJI, może być nawet gejem, gość ma 27 lat i ewidentnie widać że nie umie się zachować w ważnych momentach, dla niego jak i drużyny
  • Odpowiedz
@jan_matejko_pisarz: Nie wypowiadaj się za jego kolegów, którzy prawdopodobnie mają dokładnie odwrotne zdanie od Ciebie. Przejrzyj sekcje komentarzy w mediach francuskich, jak znajdziesz coś na temat "Griezmanna farbowanego lisa", to pogadamy.
  • Odpowiedz
@jan_matejko_pisarz: Tak w ogóle, dlaczego nie sugerujesz, że nie powinien grać dla reprezentacji skoro nie jest francuzem/nie uważa się za niego? Tak jak to ma miejsce wobec reprezentantów, którzy mają inny kolor skóry, według opinii wielu osób? Wciskasz mu tę francuskość wyłącznie z tytułu urodzenia się w tym a nie innym miejscu. I to jest właśnie eksces nacjonalizmu.
  • Odpowiedz
Twoje słowa:

ewidentnie widać że nie umie się zachować w ważnych momentach, dla niego jak i drużyny

Moja odpowiedź

Nie wypowiadaj się za jego kolegów, którzy prawdopodobnie mają dokładnie odwrotne zdanie od Ciebie. Przejrzyj sekcje komentarzy w mediach francuskich, jak znajdziesz coś na temat "Griezmanna farbowanego lisa", to pogadamy.


@jan_matejko_pisarz:
  • Odpowiedz
@waro: Griezman to śmieszek jakich mało, a miruny szukają w tym literki L że looser, czy problemow z flaga xD
Zapomnieliście już jak 3h temu śmialiście sie z francuzow ze kazdy z Afryki? To se Antek wybrał Urugwaj xD
  • Odpowiedz