Wpis z mikrobloga

Mirki!!!
Potrzebuję pomocy/porady. Od grudnia postanowiłem, że zrobię coś ze swoim wyglądem i zacznę od siłowni.
Na początku ważyłem 62kg i po tygodniu spadłem do 60 kg... (20 lat, 184cm wzrostu) Zacząłem więcej jeść, kurczak,ryż, ryby makarony no i 3l wody dziennie. Obecnie ważę 70kg +/- 0,2kg. i taka waga utrzymuje się już 2 tygodnie. Przy pochłanianiu 4000 kalorii dziennie. Oczywiście 3 posiłki dziennie oraz ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu. Pytanie do was.... Co zrobić by ruszyć z wagą do przodu ? Rozłożyć 3 posiłki na 5? Zwiększenie kalorii już raczej nie wchodzi w grę bo po prostu nie daję rady więcej wszamać. (Gainer też przyjmuję od marca). Trochę chaotycznie opisane ale w pracy jestem a w domu nie chce mi się już odpalać kompa bo mam dość.)
#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 21
@Yakuza123:

Co zrobić by ruszyć z wagą do przodu ?


Jeść jeszcze więcej lub ruszać się mniej.

Rozłożyć 3 posiłki na 5?


Co by to miało dać ? Zamiast rozkładać 3 posiłki na 5, dodaj po prostu kolejny posiłek i tym samym podbij ilość kcal.
@Yakuza123: @Kuduaty: Jeżeli nie możecie przytyć to oznacza że JECIE ZA MAŁO. I nie ważne jest to czy jesz 3000 czy 5000kcal jak nie tyjesz to oznacza że trzeba jeść jeszcze więcej.

Jedną z najprostszych rzeczy jest dodanie fastfoodów do diety, pizza czy zestaw z mcdonald potrafi naprawdę podbić kalorykę a zjedzenie tego jest o wiele prostsze niż takiej samej ilości kcal w postaci ryżu+kurczaka+oliwy.

O panie ale z Ciebie
@Yakuza123:

Słyszałem plotę, żeby jeść częściej i regularnie.


Niestety to na nic nie wpłynie. Regularność/częstość posiłków nie spowoduje, że Twoj metabolizm zwolni. Może przeszacowujesz liczbę zjadanych kcal ? 4000kcal przy wadze 70kg to musisz być bardzo aktywny (w sensie poza siłownią).

Dałbyś łatwy przykład jak dla debila może być, powinienem zrozumieć :)


Jesz makaron z kurczakiem i lejesz na niego 30ml oliwy z oliwek i masz gratis +270kcal.
@kacperpzn: Dzięki jak wrócę do domu to na pewno sobie ogarnę oliwę z oliwek.

4000kcal przy wadze 70kg to musisz być bardzo aktywny (w sensie poza siłownią)

Właśnie w ogóle nie. Od marca zacząłem pracować umysłowo zamiast fizycznie i oprócz siłowni to mój ruch ogranicza się na dojściu do auta czy chodzeniu po sklepie. Zawsze jadłem więcej niż moi rówieśnicy ale z tego co wiem to wdałem się w dziadka, który