Wpis z mikrobloga

Mirki, zostawiam dla potomnych.

Wczoraj odebrałem swoją paczuchę z #xiaomi Air Purifier 2, zakupioną miesiąc temu z #gearbest @GearBest_Polska !!!
Urządzenie działa, kabel z wtyczką typu I (Chiny/Australia), dorzucili jakąś gunwo-przelotkę ale kształt tak motzno niestandardowy ze do żadnego gniazdka u mnie w mieszkaniu się nie mieści. Toteż dziś kupiłem prawilną i oczyszczacz śmiga jak trzeba.

Historia zamówienia:
1. Złożone na GB 2018-06-04 00:34:24, #priorityline - wiadomo.
2. Prawie dobe później info od nich, że "shipped out today" i że pójdzie koleją (XYH).
Wg nich paczka będzie iść 35-40 dni (gdzieś pisali ze "15-25" online, choć nie wiem co to "online" znaczy - robocze?).
3. Przez 3 tygodnie nic się nie dzieje. Zero aktualizacji, nawet #alipaczka nic nie mówi.
4. Po tych 3 tygodniach jest aktualizacja na Alipaczce: 'The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically'
5. Znowu 1-2 tygodni czekania (+/- parę dni).
6. ...aaaaaaa potem z górki - paczucha leci UPS'em z Berlina do Waszawy!!!
Uwinęła się w 2-3 dni z dojazdem do Wawy, gdyby to wydarzyło się na początku tygodnia to bym jeszcze w tamtym odebrał. Ale i tak #czujedobrzeczlowiek !!!

Podsumowując: od złożenia zamówienia do odbioru minęło 35 dni (26 roboczych). To całkiem niezły wynik, jak na pierwsze zamówienie. Wyrobili się w dolnych widełkach, o których pisali.

Mam nadzieję, że to uspokoi nieco innych Mireczków, którzy czekają na swoje chińskie cuda! ;)

Dołączam zdjęcie urządzenia oraz wyciąg z alipaczki. #tracking

Elo!
Pobierz SargonAnkro - Mirki, zostawiam dla potomnych.

Wczoraj odebrałem swoją paczuchę z #...
źródło: comment_Nyx2fy2h2gjFe1Aq9hSzF46Zb302g9C5.jpg
  • 7
@Sargon_Ankro: na przyszłość, nigdy nie patrz na sugerowane czasy przesyłek podane na sklepach chińskich, zwłaszcza przy przesyłkach NoVAT

jak na pociąg to jest to świetny czas i widać, że mało hulajnóg zmierza do EU ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@konto_zielonki: :( szkoda. powodzenia z odzyskaniem hajsu!

@Andczej: oke, jak bede jeszcze od nich zamawiac to bede miec to na uwadze!

No czas był bardzo dobry, choć jak w losowaniu padło na XYH to zacząłem czytać komenty na wykopie i się nieco niecierpliwić bo ludzie mieli niezbyt dobre doświadczenia z tym typem transportu. Ale może na plus zadziałało to że jest sezon wakacyjny to takiego obłożenia nie mają jak np.
@konto_zielonki: ja dostałem niedziałający szrot i zwróciłem się do paypal. Dzisiaj wysłane, PP kazał zwrócić do chin. GB proponował zwrot do hiszpanii, ale zaznaczył że sprawdzi i oceni czy należy się wymiana lub zwrot $. Mając wiedzę że to śmieciowy sklep wolałem nie ryzykować bo mogą się wpiąć i oddać tylko 50%, (albo nie uznają! ). Także daj znać (na przyszłość) jak się skończyło.