Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jwitos: O caps netach nie slyszalem ale po prawdzie to te architektury wyrastaja jak grzyby po deszczu. Dla mnie wazniejsza jest klasyfikacja CNN, RNN, LSTM; przynajmniej wiadomo na czym polega ogólna różnica w dzialaniu i trenowaniu
  • Odpowiedz
@jwitos: Wiem, że odkopuje, ale właściwie jak najłatwiej załatać się na tworzenie takich projektów (ofc nie mówię konkretnie o tym, a o takich, które ogólnie mają duży wpływ na medycynę, a nie są jedynie po to by dostać stypendium od rektora za wyniki w nauce) studiując medycynę albo biologię? Koła naukowe, kontakty z jakimiś klinikami i firmami badawczymi, czy projektowanie wszystkiego samemu w domu pod nadzorem bardziej doświadczonych osób? Pytam,
  • Odpowiedz
@SirFenshi: najlepiej samemu coś zacząć robić i bezpośrednio uderzać do osób-lekarzy którzy w praktyce są zaangazowani w takie rzeczy, zazwyczaj chetnie przyjmuja ludzi chetnych do pomocy. koła naukowe raczej nie
  • Odpowiedz
@jwitos Też przepraszam za odkopywanie, ale czy masz jakieś porady jeśli chodzi o samo uzyskiwanie grantu, z perspektywy papierologicznej? W sensie na co najbardziej patrzą przy ocenie tematu i wniosku? Widzę, że otrzymałeś pełny grant, więc musiało być całkiem solidne uzasadnienie.
  • Odpowiedz
@michelney: zgodnie z moją wiedzą po zakończeniu projektu sprzęt trafia do jednostki w której prowadziłeś badania i to od tej jednostki zależy jak będą dysponować tym sprzętem
  • Odpowiedz