Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, spod tagu #emigracja i #zagranico.

Jaki kraj najbardziej wspiera rozwój imigrantów?

Mam 25 lat, skończone studia (nie pytajcie jakie, bo to nieistotne, nie chcę iść w tym kierunku. nie jest to politologia czy inna turystyka, ale też nie IT/studia ekonomiczne. mam dosłownie tylko papier i nic więcej), nie mam dziewczyny, dzieci, długów. Chcę się wyprowadzić z Polski na stałe , więc moim celem jest układanie sobie życia, a nie robaczenie, by odkładać szekle i żyć jak król w Polsce. Plan jest oczywiście taki, by sprawdzić jak to jest żyć w kilku krajach, ale chciałbym od czegoś zacząć, nabrać doświadczenia i umiejętności, poduczyć się języka, by móc dalej ruszać, bo obecnie zaczynam od 0.

Nie interesuje mnie siedzenie w polskich gettach, libacje z polskimi Sebkami, ćpanko, ciągnięcie socialu czy "mieszkanie" po kilka osób w jednym pokoju. Chcę wyjechać i integrować się z tubylcami i żyć jak normalny, szary człowiek, który ma chociaż swój pokój. Zdaję sobie sprawę, że zaczynałbym od gównoroboty na fabryce czy coś, ale chciałbym mieć łatwą możliwość robienia kursów zawodowych i językowych, by iść do przodu.

Obecnie, poza językiem angielskim na poziomie B2 nie mam żadnych pewnych "twardych" umiejętności. Nie mam nawet prawka (to mnie jeszcze trzyma w Polsce, bo na dniach chcę się zapisywać do egzaminów w WORDzie, chociaż nie wiem, czy nie olać polskiego prawka i nie robić tego zagranicą. Chociaż rozsądniejsze wydaje mi się zamknięcie tego tematu w Polsce), więc w najbliższym czasie nie będę sikał do butelek #pdk Żadnych zawodówek czy technikum nie kończyłem, nie mam uprawnień na widlaka itd. Tak jak mówię, nie mam nic.

Wat to do? Chciałbym właśnie wyjechać gdzieś, gdzie szybko i sprawnie mógłbym takie uprawnienia zdobywać i jednocześnie poznawać dany kraj. Rozważałem następujące opcje;

- #uk podobno nadal warto tam jechać, nie wiem tylko czy do #anglia #szkocja czy #irlandia
- #holandia łatwiej by mi było z samym angielskim, ale podobno bardzo drogo i już nawet Niemcy są o wiele tańsze. W dodatku dziwnym zbiegiem okoliczności, największe znajome patusy siedzą właśnie tam. Naprawdę wiem, że wszędzie będę "obcy" i dla mnie nie ma problemu, ale ich jest tam tak wielu, że sam bym podchodził do Polaków jak do podludzi...
- #niemcy podobno bez niemieckiego nie ma co tam nawet cisnąć. nigdy nie miałem niemieckiego.
- #norwegia #szwecja bez nagranej pracy nie ma sensu, musiałbym z 2 lata oszczędzać z obecnej gównoroboty, by w ogóle przeżyć tam miesiąc szukając czegokolwiek
- #czechy nie pytajcie dlaczego, po prostu lubię ten kraj i jeśli kiedykolwiek rozważałbym powrót do ojczyzny, to nie osiedliłbym się w Polsce, ale właśnie w Czechach

#pytanie #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Szkocja, za byle gownorobote się utrzymasz w pobliżu Glasgow. Dużo mieszkań socjalnych do dostania, full po remoncie od £320 ceny się zaczynaja, zależy od okolicy itp. Gownoroboty pełno, język popieprzpny (akcent), ale idzie się przyzwyczaić z czasem.
  • Odpowiedz
niezły z ciebie nieudacznik życiowy 25 lat, gównostudia, nic nie umie i nie ma prawka

Czeka cie gówborobota za granicą za minimalna z polską patolą bo tam będziesz takim samym przegrywem jak w Polsce...


@AnonimoweMirkoWyznania: Mamy tu przykład klasycznej polskiej patologii. Niejaki @PanSiusiak skarży się w poście że jest nieudacznikiem życiowym i ma gównorobotę. Że jego stary go wyzywa a on nie ma perspektyw.

18 godzin później on sam wyzywa człowieka szukającego lepszego życia dokładnie tymi samymi inwektywami którymi napełniło mu głowę jego patologiczne środowisko. Przerzuca swoje
przesympatycznypan - > niezły z ciebie nieudacznik życiowy 25 lat, gównostudia, nic n...

źródło: comment_LuheXyisKr9emdO3gbkoffWfS8Sa3UO8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz