Wpis z mikrobloga

Szykuję pomoc dla osób, które chcą wykończyć dom lub mieszkanie. Cel: ułatwić oszacowanie kosztów. Stworzyłem arkusz w Excelu bo zauważyłem, że właściwie zawsze ktoś czegoś nie uwzględni w swoich szacowaniach - a to listew przypodłogowych, a to kleju do glazury, a to sufitu podwieszanego, oświetlenia czy też pralki :) I potem nagle okazuje się, że brakuje kasy :(

Zrobiłem więc listę najczęściej występujących rzeczy, aby można było się dobrze przygotować do wykończeniówki: od parapetów i drzwi wewnętrznych po koszt malowania, AGD, TV i meble i podzieliłem je na różne pomieszczenia, aby było łatwiej nad tym zapanować.

Na razie wszystko jest w fazie alfa - jeżeli ktoś chce zerknąć na plik i podpowiedzieć czy jest czytelny, czego w nim brakuje i co warto jeszcze w nim uwzględnić to prośba o PW. Gotowy plik umieszczę pod tagiem #budujzchaferem za kilkanaście dni, jak już będę pewny, że wszystko jest ok :)

#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@chafer: co do ilości np. ilości kg kleju do glazury, uwzględniasz realne zużycie?, masz tam krzywiznę pionu, wypełnienie ubytków? Chyba Simsy Ci za bardzo weszły.
  • Odpowiedz
@Elph: W moim arkuszu nie ma kwot, on ma tylko ułatwić zaplanowanie i szacowanie kosztów.

@skaza: A co chcesz od Simsów? :) Nie da się uwzględnić realnego zużycia przed zakończeniem wszystkich prac. Możesz je jednak oszacować. Poza tym jak by nie był dokładny kosztorys i tak należy dla świętego spokoju dorzucić 15% bo zawsze wyjdą jakieś dodatkowe rzeczy.
  • Odpowiedz