Wpis z mikrobloga

@mor3nko: LOL. Ja mając 80% na podstawie z rozszerzenia miałem właśnie 29%, nie ucząc się wcale na żadną. Ale w sumie to jeszcze była "stara" matura(rocznik '95 technikum), więc może miałem łatwiej xD
Jak ja zdawałam maturę z rozszerzonych trzeba było uzyskać minimum 30 % aby zdać to spowodowało że nie pisali ludzie bo może uzyskają dodatkowe 4 % ¯_(ツ)_/¯
@Codein: Dwa przykładowe tematy do wypracowania z WOS :
"Scharakteryzuj system ochrony praw człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych – dokumenty dotyczące tych praw oraz instytucje stojące na straży ich przestrzegania."
"Porównaj ustrój polityczny Rzeczypospolitej Polskiej i Konfederacji Szwajcarskiej: typ
demokracji, typ systemu politycznego, formę rządu (kwestię głowy państwa) oraz system
partyjny. "
To jest podstawowa wiedza o świecie? coś mnie ominęło xD
@Codein: 3 lata temu był najłatwiejszy arkusz, z jakim się zetknąłem. Miałem z niego bez przygotowania taki sam wynik, jak z tegorocznej, czyli 85%. A prawo podatkowe i gospodarcze np. z poprzedniej matury, to nie wiedza licealna, tylko IV roku prawa. Jeśli dla ciebie podstawą są dokładne charakterystyki ustrojów państw na świecie, znajomość kalendarium i treści traktatów UE, skład grup jak tegoroczny BRICS czy sytuacji w byłych republikach radzieckich po '91,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mor3nko: no ja o zdaniu pisałem ogólnie o podstawie i jednym przedmiocie, z którego jest się niezłym (bo chyba teraz jest tal, ze warunek zdania to jeden rozszerzony, ale nie orientuję się za bardzo). Co do brania rozszerzenia dodatkowego z przedmiotu, w którym jest się słabym, to może np. wymóg studiów. Ja na ekonomii (do dzisiaj ubolewam nad tym wyborem, ale i tak nie skończyłem) miałem do wyboru (oprócz wiadomej matmy)
@LisListopadowy: znajomi poprzerabiali kilka zbiorow zadan (albo i kilkanascie), wszystkie matury do 10lat wstecz (razem z próbnymi operonu) i wychodzac z sali mieli jedno wielkie wtf. (Przynajmniej jesli mowa o fizyce/matmie/biologii) wyniki to 60-70%, pierwsza 15 liceow w Warszawie. Kolega z ~70liceum juz z matmy 30%, fizyka 25, a tez przerobił kilkaset zadan. (Korepetycje od 2lat) Podobno strasznie trudne te matury w tym roku.