Wpis z mikrobloga

#matura średni wynik z matury rozszerzonej z matematyki wg statystyk CKE w tym roku to 29% XDDDDDDD
w przypadku samych techników to 13%
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drect: ja zdawałem Wos i Historię rozszerzoną. Stare czasy, mogłeś brać rozszerzonych ile wlezie bez matematyki obowiązkowej.

WOS rozszerzony na 70%, Historia roszczerzona na 79%
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: @Shumitu: Z tego co słyszałem WOS już kilka lat temu się mocno przeobraził z przedmiotu który dawniej brali ludzie bo łatwy, nie trzeba się dużo uczyć i każdy zdaje w naprawę trudny arkusz gdzie trzeba mieć sporą wiedzę (a często w szkołach wos to przedmiot o niskim poziomie)
  • Odpowiedz
@Shumitu: społeczeństwo głupieje.

Niż demograficzny, w mojej miescinie 60k w Polsce B 4 licea tak jak stały i były liczne tak stoją, a ZSP i zawodówki 2/3 tego co 6-9 lat temu. Mniej liczbowo jest tych zdolnych, ci mniej też chcą mieć hehe mgr WSRH przed nazwiskiem bo hajs, bo prestiż, bo wygodne życie i "korzystają" kończąc w biurze za 2.5k. Za 15 lat upadnie hasło polskiego zdolnego pracownika za
  • Odpowiedz
  • 9
@koldinho Matma w licbazie, pod maturę jest, że tak powiem 'czysto rzemieślnicza'. Zrozumienie wymaga naklepania odpowiedniej ilości zadań, ba, można się jej nawet nauczyć 'na pamięć', bo schematy zadań się powtarzają. Oczywiście im ktoś zdolniejszy tym szybciej załapie, bo zdolności=inteligencja*czas. Ale w ciągu tych 3-4 lat każdy jest w stanie zrozumieć rozszerzenie na w miarę przyzwoitym poziomie. Przynajmniej mi się tak wydaje.
  • Odpowiedz