Wpis z mikrobloga

#gry #strategie #eu4

Czolem Mircy, do tej pory bylem fanem serii Total War, ale troche sie zmudzilem i szukam jakiejs innej gry strategicznej.

Nie oczekuje od niej niczego konkretnego (no moze po za jakas akceptowalna szata graficzna) i zastanawialem sie nad Europa Universalis 4 oraz Hearts of Iron 4 (moze cos innego)?

Ktora z gier wydaje Wam sie dobra dla poczatkujacego?
  • 10
  • Odpowiedz
@Hasz5g: z Paradoxu to żadna nie jest łatwa dla początkującego. Generalnie przed grą warto obejżeć z 5 godzin tutoriali bo inaczej błądzisz jak dziecko we mgle.
  • Odpowiedz
@Hasz5g: tak jak ze znaczną częścią gier paradoxu. Łyse są średniogrywalne ale powoli Paradox zmienia strategię i przenosi najważniejsze rzeczy do podstawki.
  • Odpowiedz
  • 1
Ja startowałem na europie universalis 4. Na poczatku gralem na kodach, z 3 miesiace temu przeszedlem na Ironmana bez kodów i gra mi się dobrze, także ja radziłbym już celować w coś bardziej skomplikowanego, tylko ulatwiaj sobie zycie :)
  • Odpowiedz
@Mam_beznadziejne_zarty: bo EU to nie szczyt realizmu jeżeli chodzi o walkę xD Poza dobrze zrobioną mapą to szału nie ma w reszcie aspektów.

@Hasz5g: EU jest znacznie łatwiejsze od HoI. Ale tutoriali nie polecam, odkrywanie mechanik to w zasadzie większość zabawy, później gra jest cholernie nudna i wtórna.
  • Odpowiedz