Wpis z mikrobloga

Dobiega końca moja zabawa z uzyskaniem pozwolenia na broń do celów sportowych + kolekcjonerskich.

Jak wrażenia?

Po pierwsze, to cała procedura jest do bezproblemowego przejścia przez standardowego obywatela, który nigdy nie miał jakiegoś szczególnego zainteresowania w kierunku strzelectwa, czy w ogóle chęci dysponowania bronią palną.

Po drugie, to przy obecnym funkcjonowaniu PZSSu zrobienie pozwolenia w 6 m-cy (często słyszy się takie deklaracje w różnych materiałach informacyjnych) jest w zasadzie nierealne. A jak ktoś będzie miał pecha i zacznie całą zabawę w miesiącach około-wakacyjnych, to już w ogóle masakra.

Po trzecie, to trzeba wyrobić w sobie duże pokłady cierpliwości oraz chęć uczestnictwa w procesach które z logiką mają niewiele wspólnego.

Po czwarte, środowisko osób posiadających broń często jest dziwne i posiada konieczność wygłaszania politycznych opinii w każdym miejscu oraz każdym czasie.

#bron #bronpalna #pozwolenienabron
  • 13
Po drugie, to przy obecnym funkcjonowaniu PZSSu zrobienie pozwolenia w 6 m-cy (często słyszy się takie deklaracje w różnych materiałach informacyjnych) jest w zasadzie nierealne.


@kot-z-cheshire: 19.06.18 złożyłem papiery do WPA. Do klubu zapisałem się 7 czerwca zeszłego roku, więc mi pozwolenie zajmie jakieś 13 miesięcy (sport + kolekcja). Ok, mógłbym ten okres skrócić o jakieś 2 miesiące, gdyby nie moja opieszałość w składaniu wniosku o licencję, ale i tak to
@M4lutki:

Jak przesadziłeś z wydawaniem kasy, to i kwoty wyszły wysokie.

Klub: 600zł (składka za 2017 i 2018 rok, po 300zł)


Braterstwo.eu 70 zł rocznie (sport + kolekcjonerskie)

Trening do egzaminu: ~600zł


Braterstwo.eu 190 zł za przygotowanie do egzaminu

Starty w zawodach: 420zł (a zrobiłem tylko 6 startów, ludzie potrafią robić po 15-20)


Miałeś fantazję to klepałeś starty ;) W Braterstwie koszt udziału w zawodach to 5 zł / konkurencję +
@kot-z-cheshire:

Braterstwo.eu 70 zł rocznie (sport + kolekcjonerskie)


@kot-z-cheshire: Problem w tym, że wiele osób, w tym także ja, nie jest zwolennikiem korespondencyjnych klubów, a takim jest braterstwo, o ile nie mieszka się w pobliżu. Wolę być w klubie, który mam na miejscu i mogę sobie w każdej chwili podjechać na trening tego czego potrzebuje, czy załatwić papierkologie :)

Braterstwo.eu 190 zł za przygotowanie do egzaminu


@kot-z-cheshire: Ile strzelania
@kot-z-cheshire: Myślałem, żeby zapisać się do Braterstwa przynajmniej na kolekcjonerkę, ale zdecydowałem się na lokalne stowarzyszenie, które prężnie działa i co chwile organizuje jakieś pikniki, czy treningi z byłymi operatorami GROMu, strzelania z granatników itd. Tak jak napisałem, da się uciąć z tych kwot trochę, ale kosztem pewnych fajerwerków czy ułatwień.
Ile strzelania w takim przygotowaniu macie? Ja płaciłem 75zł za jeden trening (50 sztuk na jeden trening pistoletu lub karabinu, 25 dla strzelby [rzutki]).


@M4lutki: Za 190 zł jest kurs praktyczny od godziny 09:00 do 15:00 i wychodzi średnio ponad 200 nabojów na osobę do wystrzelenia.
@M4lutki ja za trening płaciłem 10 zł za instruktora i tarcze, do tego 40 zł za 100 szt. amunicji .22lr.

Miesięczna składka 30 zł, zawody klubowe za darmo.
@kot-z-cheshire: Mam podobne wrażenia poza 3) pkt, nie spotkałem sie z czyms wyjatkowo głupim. Sa badania, troche cierpliwosci samej w sobie to wymaga, ale jest po bozemu, bez zbednych utrudnien.
Co do 4) pkt, nie wiem gdzie strzelasz, ale ja poki co mialem tylko jedna sytuacje faktycznie niesympatyczna z instruktorem. Reszta to calkiem spoko ludzie, co do tematow politycznych byc moze za rzadko jezdzisz do "wujka na imieniny" ;-) tam to
@neo_vir: U mnie wczoraj był dzielnicowy potwierdzić nieco informacji o mnie. Podobnie u rodziców w domu rodzinnym, tylko że tam patrol obleciał jeszcze po sasiadach po opinie. Szafe beda sprawdzac, o ile mi dobrze wiadomo, gdy zarejestrujesz jakas proce albo inna pompke ( ͡º ͜ʖ͡º)
@neo_vir: Sry, że tak późno ale dopiero teraz, całkiem przypadkiem ogarnąłem, że mnie wołałeś (musiało mi gdzieś po pijaku uciec powiadomienie).

Broń ma być przechowywana w szafie o klasie przynajmniej S1. Z tego wniosek krótki ale i prawdziwy: możesz mieć pozwolenie, ale dopóki nie masz/przechowujesz broni, nie musisz mieć S1. Dzielnicowy podczas wywiadu mnie o szafę nawet nie pytał.

Natomiast trzeba się spodziewać kontroli przechowywania broni. Może, ale nie musi, ona