Wpis z mikrobloga

Czasami litujemy się nad starszymi ludźmi porzuconymi przez liczne dzieci i rodzinę. Moi rodzice proszą się, żeby znaleźć się w takiej sytuacji. Mój brat od wielu lat mieszka za granicą, moja siostra ma zamiar też wyjechać, a ja wyszłam za mąż za człowieka, którego oni nie akceptują (bo jest rozwiedziony, dużo starszy i ma dzieci, my mamy tylko ślub cywilny, trwa proces stwierdzenia nieważności małżeństwa). Zawsze, gdy ich odwiedzam jest suszenie głowy, mama do mnie dzwoni z kazaniami i obarcza odpowiedzialnością za wszystkie nieszczęścia (boli ją ząb, bo się martwi, nie może spać, siostra nie może się uczyć, tata ma zły humor - wszystko moja wina). Chcą mi złamać charakter i zmusić, żebym zrobiła coś wbrew sobie. Odwiedzam ich z okazji świąt (imieniny, dzień mamy/taty itd), ale nie pójdę na Święta bez męża... Nie wiem, czy długo tak wytrzymam. Więc gdy slyszycie o biednej starszej pani, ktorej nie stać na "leki i światło" pomyślcie, że może kiedyś bezwzględnie i za wszelką cenę chciała sterować życiem tych okropnych dzieci. #feels #rodzina #zalesie #przemyslenia
  • 121
@PieknaKobieta: klasyczne. Bardzo często tak jest. Jednak ze względów na własny rozum nie powinno się porzucać osób nieporadnych tylko dlatego, że myślały że coś innego jest dla nas dobre.

Próbowałaś wyjaśnić rodzicom że to twoje życie i ty jesteś szczęśliwa z tym a nie innym człowiekiem? Przedstawić zalety swojej sytuacji i porozmawiać jak dorosły człowiek? Pokazać, że może być inaczej niż oni sobie to wyobrażają i powiedzieć że na pewno matka
@PieknaKobieta: Podpisuję się rękami i nogami :) Co prawda sytuację z rodzicami mam ok ale w rodzinie mam jeszcze prababkę rocznik 1920. Gdy mówię, że to najpodlejsza, najbardziej chamska, wścibska i bezczelna osoba jaką znam, każdy stwierdza, że to przez wiek bo ten już jest słuszny i pewnie coś tam się jej poprzestawiało. A dupa! Jest taka odkąd pamiętam- gdy byłem mały kopała mnie na korytarzu, kradła mi zabawki i różne
@PieknaKobieta: Jest rozwiedzony, dużo starszy i ma dzieci xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD to sie nie dziwie rodzicom. Następni teściowie tego człowieka też nie będą go lubić a kolejna dupa napisze na mirko że rodzice nie akceptuja jego faceta bo jest po 2 małżeństwach ma 6 dzieci XDD