Wpis z mikrobloga

Halo Mireczki, za dokładnie 23 dni wybieram się z kumplem autostopem na Bałkany tak na 2-3 tygodnie, głównie Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra i będę miał parę pytań. Ogólnie tak wygląda planowana trasa:

1. Rastoke (Chorwacja)
2. Jeziora Plitwickie (Chorwacja)
3. Štrbački buk waterfall (Chorwacja)
4. Manojlovački slapovi , Ivosevci (Chorwacja)
5. Skradinski Buk Waterfall (Chorwacja)
6. Trasa przybrzeżna w Chorwacji w stronę Wodospadów Kravica (Chorwacja)
7. Wodospady Kravica (Bośnia i Hercegowina)
8. Medzjugorie (Bośnia i Hercegowina)
9. Bobotov Kuk (Czarnogóra)
10. Maglic peak, Foca (Bośnia i Hercegowina)
11. Wodospad Skakavac (Bośnia i Hercegowina)
12. Wodospad plivski, Jajce 70101 (Bośnia i Hercegowina)
13. Krupa Waterfalls (Bośnia i Hercegowina)

Jaka trasa do Zagrzebia z okolic Radomia (nie, nie jestem z Radomia ( ͡° ͜ʖ ͡°)), będzie przyjazna autostopowaniu? Może ktoś z Was już jechał autostopem do Chorwacji albo w tamte rejony i ma parę cennych rad to z chęcią posłucham.
Ogólnie bardziej nastawiamy się na podziwianie widoków, niż na oglądaniu zabytków i zwiedzaniu stolic, stąd tyle wodospadów i okolic parków narodowych. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje co do fajnych miejsc, które warto zobaczyć, czego unikać, czego nie zapomnieć wziąć na taką wyprawę czy jakiekolwiek porady, piszcie. Pozdrawiam

#autostop #podroze #podrozujzwykopem #balkany #chorwacja #wyprawa #pytanie
  • 18
@emcter: Szukając fajnych miejsc pamiętam, że przewinął mi się gdzieś Mostar, ale jakoś mu się nie przyjrzałem. Jak wstyd tam nie być to dopisuję go do trasy!
@badmate: a, no i jak już będziecie w Kotorze, to odwiedźcie taką malutką mieścinę o nazwie Perast. Rzut beretem od Kotoru, a widoki niesamowite. Warto też się wspiąć serpentynami na północ i popatrzeć z góry na Zatokę. Coś niesamowitego.
@badmate: aż mi się ciepło na serduszku zrobiło jak sobie pomyślałem o tamtych stronach. Świetna przygoda! Ja bym jednak akcenty mocno postawił na BiH i Czarnogórę. Chorwacja jest piękna, ale tłumy odbierają jej punkty zajebistości.
@elmar: Dzięki byku, że napisałeś, bo sprawdziłem trasę i będziemy przejeżdżać 5 km od Svet Jure, a nie miałem tego zapisanego i pewnie by nas tam nie było, wiec jeszcze raz dzięki ( ͠° ͟ل͜ ͡°)