Wpis z mikrobloga

  • 7
Mirki, mam #mrowki () bynajmniej nie jestem jutuberka i nie zrobię o tym filmiku, tylko chce sie ich pozbyc. Kupiłam już proszek na nie, ale z biedry a nie Brosa (nigdzie go nie było ( _)). Co radzicie? Naturalne sposoby? Cokolwiek? Próbowałam z octem, to te dziady się cieszą ()
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emdap: no ocet to mrówki lubią xD Najlepiej to zobacz skad wchodzą. Ja nie miałem mrówek przez wiele lat aż do teraz, znalazły dziure w okapie. Zakleiłem silikonem i po sprawie :)
  • Odpowiedz
@Emdap: polecam do szklanki nalać syropu (takiego do picia co się z wodą rozrzedza), tak z 2cm i postawić gdzieś na ziemi. Parę ich tam wejdzie, reszta jak ogarnie, to szybko zniknie.
  • Odpowiedz
@Emdap: rozsypałam im na drodze kiedyś pieprz to przestały łazić, to była jedyna opcja, bo zobaczyłam je w majówkę i sklepy pozamykane :/ a potem wiadomo, jakieś trutki, ale ja już wyjechałam z domku i zostawiłam to zmartwienie innym....
  • Odpowiedz
@Emdap co ja tu w mieszkaniu z mrówkami miałem... Skończyło się tym że zasilikonowałem co się dało, dniami czekałem aż wyjdą i szukanie skąd, wszystkie dziury w kuchni, nawaliłem pełno tego różowego proszku i kupiłem środek z tą samą substancją tylko w sprayu i opryskałem wszystkie możliwe ścieżki którymi chodziły... Wyjechałem na kilka dni z mieszkania, wróciłem i kilka lat spokój... Do tej pory mam schizy że jak widzę mała kropkę
  • Odpowiedz
@Emdap: TUTAJ masz projekt 3D pułapki na mrówki. Nie potrzebujesz tego drukować, zasada działania to kapsel od piwa wypełniony wodą z cukrem + dobuduj im z tektury coś podobnego do tego modelu 3D, żeby mogły łatwo się dostać do kapsla ( )

I've used a sugar and borax (3:1) water mix with good results
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Wszyscy jesteście cudowni, dziękuję za rady! Serduszko dla was! ( ʖ̯)
Posluchalam się, rozsypalam pieprz i cynamon, popsikalam brosem. Po 15min widu ni slychu. Chociaż obawiam się że to radość przedwczesna. Przynajmniej ładnie cynamonem pachnie hihi ()
  • Odpowiedz