Wpis z mikrobloga

Co lepiej wziąć BMW 320d e90 rocznik 09-10 czy BMW 530d e60 rocznik 04-06. Które auto jest bardziej awaryjne, droższe w naprawach i jakich silników unikać a jakie polecacie?
#motoryzacja #bmw
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KyloRen: Obydwa auta drogie w utrzymaniu i bardzo łatwo kupić minę. 90% tych aut w kraju to sprowadzane ulepy. Jak masz do wzięcia pewną E90 to bierz. Auto fajnie jeździ, zwarte, dobre zawieszenie - idealny sedan. Pamiętaj o kosztach utrzymania. Polecam ten film, gość przez rok czy tam dwa lata wsadził w E90 25k https://youtu.be/hR8jhKQLOI4
  • Odpowiedz
@sprzedam_cebule_tanio: Masz jakieś dobre sposoby żeby nieb kupić miny? Co najważniejsze do sprawdzenia? Wiadomo że nigdy nie ma 10/% pewnosci ale jak można zminimalizować ryzyko?
Bardziej podoba mi się 530d, poza tym wiekszy mocniejszy silnik, ale chcialbym coś nowszego i bardziej ekonomicznego ale na podobnym poziomie jakościowym więc 320d wydaje się idealne.
  • Odpowiedz
Przede wszystkim trzeba się przygotować na "pakiet startowy" dla auta - minimum 5 tyś na porządny pierwszy serwis. W każdym aucie będzie coś do zrobienia - szczególnie w takim. Kolejna sprawa to dokładnie prześwietlić auto - najlepiej wziąć kogoś kto się zna i pojechać do serwisu specjalizującego się w marce BMW. I to chyba tyle, silnik po prostu musi być zdrowy. Sam miamem 4 używane BMW (E39 528i, E39 535i, E60 520i
  • Odpowiedz
@KyloRen @sprzedam_cebule_tanio: Raz że te 25 tys. to razem z kosztami tuningu / modyfikacji, dwa że typ ma chyba wyjątkowego pecha - w jego aucie psuje się wszystko dosłownie. Nie wiem, może to auto jest po powodzi albo coś.

W mojej E90 przez 1.5 roku w naprawy sensu stricto (nieeksploatacyjne) wsadziłem może 400zł.
  • Odpowiedz