Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie mobilnych stacji roboczych. Chciałbym przeczytać jakieś niesponsorowane artykuły odnośnie wydajności w początkowym modelowaniu (ab initio) #3d i #analizadanych. Porównanie dotyczące najnowszych procesorów w urządzeniach mobilnych Intel i7 i Xeon, jak również kart z serii Nvidia Quadro i Amd FirePro. Język polski/angielski ewentualnie niemiecki. Może się to ograniczać do serii laptopów Dell Precision, HP Zbook i Fujitsu Celsius (wszystkie z matrycą 15.6'', 4k nieobowiązkowe). Produkty Apple ze względu na brak kompatybilności z używanymi programami odpadają. Stacjonarna stacja robocza również nie jest potrzebna, bo najbardziej wymagające zadania można wrzucić w kolejkę na zewnętrzny serwer online.
Może ktoś obeznany jest w stanie pomóc w wyborze #laptopy do takich zadań. Budżet bez większego znaczenia, ale jeżeli trzeba wybrać najdroższy z możliwych modeli to chciałbym wiedzieć dlaczego ma to rzeczywiście sens.
Taguję dodatkowo #komputery bo tutaj liczę na osoby zaznajomione z tematem ;-)
  • 4
Stacjonarna stacja robocza również nie jest potrzebna, bo najbardziej wymagające zadania można wrzucić w kolejkę na zewnętrzny serwer online


@alhakeem: Modelowanie wrzucisz w kolejkę? Chcesz na laptopie robić grafikę 3D?

Ok ;)
@loczyn: Dziękuje za zainteresowanie, niestety nijak ma się to do odpowiedzi na mój wpis. Nie interesuje mnie grafika 3d, tylko przewidywanie struktury przestrzennej białek (dlatego oznaczyłem modelowanie 3d). Tak, laptop nadal jest przydatny, kolejki długie. Pozdrawiam ;)
@alhakeem: A to soft w jaki to wrzucasz nie zapodał papierów z jakich algorytmów korzysta i jak reaguje na hardware?
W mojej branży to silniki renderujące dają w instrukcji jakie procki itd.
@loczyn: Autorski soft i nikt tego już nie ogarnia, Xeony mają dla niego lepsze czasy obliczeń i dlatego jestem zainteresowany jak one się sprawdzają właśnie w mobilnej stacji roboczej. Nigdy nie miałem własnej stacjonarki na nich opartej i dlatego szukam chociażby sensownych artykułów ;)